Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Będą remontować drogi. Miasto i Powiat podpisały porozumienie

Będą remontować drogi. Miasto i Powiat podpisały porozumienie
05 marca
17:23 2015

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i starosta powiatu tomaszowskiego Mirosław Kukliński podpisali intencyjne porozumienie. Odpowiada ono na potrzebę podjęcia wspólnych działań w celu realizacji inwestycji drogowych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

W ramach porozumienia mają zostać zrealizowane remonty ciągu ulic: Hallera na odcinku od mostu na Wolbórce do ul. Bema, Farbiarskiej wraz z chodnikami na odcinku od ul. Bema do planowanego ronda na ul. Legionów, Zawadzkiej wraz z chodnikami na odcinku od ronda przy ul. Dzieci Polskich do miejsca połączenia z nowym przebiegiem ulicy Zawadzkiej (w rejonie projektowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Chopina), Berka Joselewicza wraz z chodnikami od Placu Kościuszki do ul. Słowackiego oraz Ludwikowskiej wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, który będzie częścią szlaku komunikacyjnego do Spały. Porozumienie zakłada także przebudowanie skrzyżowania ulic Legionów oraz Farbiarskiej, polegające na budowie ronda.
Realizacja inwestycji polegać będzie na wspólnym udziale finansowym obu jednostek samorządów.

Bardzo się cieszę, że w końcu współpraca samorządów, powiatowego i miejskiego , może odbywać się w taki sposób, w jaki powinna odbywać się od lat. Myślę, że gdyby ta współpraca wyglądała cały czas, dzisiaj nasze miasto byłoby w zupełnie innym miejscu. Nastąpił ten pierwszy przełom, podpisaliśmy pierwsze porozumienie, na pewno nie ostatnie. Tych porozumień miasta i powiatu będzie znacznie więcej. To dotyczy dróg i współpracy na najbliższy okres. Myślę, że będę wyrazicielem wielu mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i serdecznie podziękuję władzom powiatu, że wspólnie chcą przeprowadzać inwestycje na terenie naszego miasta – mówi prezydent miasta Marcin Witko

To także dobra wiadomość dla rowerzystów. Przebudowa ul. Ludwikowskiej wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, to też będzie połączenie i spięcie klamrą tych atrakcji, które są na terenie miasta. Chociażby ze Skansenu i Niebieskich Źródeł będzie można ścieżką rowerową jeździć w stronę Spały, czyli to już powiat i połączyć atrakcje Spały, Inowłodza i Tomaszowa ciągami pieszo-rowerowymi. Są to jak najbardziej oczekiwane przez mieszkańców inwestycje i przysłużą się zarówno bezpieczeństwu jak i komfortowi życia mieszkańców.

 

Przede wszystkim chodziło nam o wspólne działania dla naszego miasta i powiatu. To jest rzecz najważniejsza. Akurat w tym wypadku mówimy tylko o mieście, bo Pan Prezydent reprezentuje miasto, ja powiat. Niemniej w Tomaszowie nie brakuje wspólnych obiektów. Takimi inwestycjami, które powinny nas łączyć, są inwestycje drogowe. Nasze porozumienie dotyczy pewnych strategicznych ulic w mieście, bo dziś ulica Hallera jest bardzo zaniedbana, a jest ona tak naprawdę ulicą wjazdową do miasta. Wielu mieszkańców Tomaszowa już nie wjeżdża do miasta ulicą Ujezdzką, a jeździ nowym łącznikiem i wjeżdża ulicą Hallera. To jest ulica o dużym znaczeniu. Drugą ulicą jest ulica Zawadzka, stan na odcinku od Warszawskiej do Milenijnej jest fatalny. Też chcemy ją przebudować. Na końcu tych ulic mają powstać ronda objazdowe, aby ułatwić komunikacje włączeniową z innych ulic. To nie jest tylko porozumienie, które ma incydentalny charakter. Są to inwestycje strategiczne dla miasta i powiatu. 

Sporo dróg w powiecie jest takich, które wymagają gruntownej przebudowy, gruntowanego remontu, ale również i drogi miejskie nie są w najlepszym stanie, więc doszliśmy z prezydentem do wspólnego zdania, że gdy połączymy siły, na pewno efekt będzie zupełnie inny, lepszy, wymierny. Stąd inicjatywa porozumienia, która będzie, mam nadzieje, takim pierwszym prognostykiem na przyszłość do również innych wspólnych zadań. Drogi powiatowe i drogi miejskie będą teraz realizowane razem w porozumieniu miasta i powiatu. Mam nadzieje, że to się przełoży także na inne dziedziny – mówi starosta tomaszowski Mirosław Kukliński.

 

witko_kuklinski2

Źródło: Urząd Miasta Tomaszowa Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu