Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Budowa Hali Lodowej w Tomaszowie na starcie

Budowa Hali Lodowej w Tomaszowie na starcie
11 maja
18:02 2016

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace projektowe związane z budową pierwszej w Polsce wielofunkcyjnej Hali Lodowej, która powstanie w Tomaszowie. W środę została podpisana umowa z wykonawcą, firmą Rosa-Bud. Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 47 mln zł. Realny termin zakończenia budowy to wiosna 2017 roku.

tor_lodowy_tomaszow

Umowę na realizację tego zadania podpisali Ryszard Stompór, dyrektor firmy Rosa-Bud, Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Tomasz Jurek, zastępca prezydenta miasta. W czwartek (12 maja) zespół projektowy spotka się w Urzędzie Miasta by omówić pierwsze sprawy związane z realizacją tej inwestycji. W ciągu kilku tygodni poznamy projekt obiektu.

tor_lodowy_tomaszow4

Firma Rosa-Bud złożyła najkorzystniejszą ofertę i tym samym wygrała przetarg na zaprojektowanie i budowę obiektu w naszym mieście. Żaden z pozostałych 8 oferentów nie złożył protestu.

tor_lodowy_tomaszow3

W obiekcie kubaturowym mają znaleźć się: lodowisko wewnętrzne, boisko wewnętrzne wielofunkcyjne, korty tenisowe, trybuny stałe i trybuny rozkładane. Obiekt będzie przystosowany do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej (Mistrzostwa Polski, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy i Świata). Będzie również spełniał wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. W okresie zimowym organizowane będą ślizgawki ogólnodostępne oraz inne imprezy sportowe. Tor lodowy pozostanie w obecnym miejscu, a także wykorzystana zostanie istniejąca maszynownia.

tor_lodowy_tomaszow2

Jeśli proces inwestycyjny będzie przebiegał sprawnie i bez żadnych zakłóceń, to otwarcie obiektu odbędzie się wiosną przyszłego roku. Hala będzie mogła pomieścić około 10 tys. widzów. Przypomnijmy, że projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Źródło: materiały własne, UM w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa