Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Drogowcy wejdą na ul. Warszawską. Jest przetarg na W713

Drogowcy wejdą na ul. Warszawską. Jest przetarg na W713
05 sierpnia
10:30 2015
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił wreszcie przetarg na długo oczekiwaną przebudowę drogi 713 na odcinku przebiegającym przez Tomaszów. Inwestycja obejmie w swoim pierwszym etapie kompleksowe wykonanie ulic skrzyżowania z ul. Ujezdzką, aż do ulicy Browarnej. Prace potrwają dwa lata. Otwarcie ofert i rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić we wrześniu. Teren budowy powinien zostać przejęty przez wykonawcę w październiku.
 – To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców miasta –  mówi radny sejmiku wojewódzkiego, Arkadiusz Gajewski.Od początku kadencji temat ulicy Warszawskiej monitorowałem zarówno Zarządzie Województwa, jak i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. 
Ulica Warszawska to główny ciąg komunikacyjny w  mieście. Jej stan jest wręcz katastrofalny. Ostatni porządny remont przechodziła jeszcze w ubiegłym wieku. Wymiany wymagają nie tylko jezdnie ale ich chodniki dla pieszych.
Warto zauważyć, że przebudowa to nie będzie proste wykonanie tzw. nakładek.

Zakres robót obejmuje: rozbiórkę i budowę konstrukcji jezdni, rozbiórkę i budowę chodników, rozbiórkę i budowę zjazdów, przebudowę i rozbudowę skrzyżowań, wraz z przebudową dróg innych kategorii na odcinkach wlotów na skrzyżowania, budowę skrzyżowania typu rondo z projektowaną ul. Chopina zastępującego istniejące skrzyżowanie z ul. Zawadzką, budowę zatok autobusowych, budowę kanalizacji deszczowej, budowę zatok postojowych, budowę i przebudowę oświetlenia drogowego, budowę przyłączy zasilania sygnalizacji świetlnej, remont mostu na rzece Wolbórce, rozbiórkę i budowę mostu na rzece Czarnej, przebudowę sieci uzbrojenia terenu: wodociągowej, gazowej, teletechnicznej, elektroenergetycznej, kanalizacyjnej.

W pierwszej kolejności wykonane będzie rondo na skrzyżowaniu z ul. Chopina oraz budowa mostu na rzece Czarnej. Wcześniej wykonano już przebudowę skrzyżowania Warszawska – Szeroka – Grota Roweckiego.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu