Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Elektrofiltry do walki ze smogiem w Tomaszowie. Podpisano list intencyjny

Elektrofiltry do walki ze smogiem w Tomaszowie. Podpisano list intencyjny
Luty 17
17:08 2017

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim wspólnie z Grupą CZH Spółka Akcyjna chce wprowadzić w naszym mieście pilotażowy program wdrażający innowacyjne rozwiązania techniczne opracowane przez zespół naukowców Politechniki Śląskiej, obejmujący instalację elektrofiltrów. We wtorek (14 lutego) prezydent Marcin Witko i prezes spółki Adam Gorszanów podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Władze miasta wspólnie z Grupą CZH Spółka Akcyjna będą prowadzić wspólne działania w celu ograniczania tzw. niskiej emisji.

W ramach współpracy, strony chcą realizować w naszym mieście pilotażowy program wdrażający innowacyjne rozwiązania techniczne opracowane przez zespół naukowców Politechniki Śląskiej, obejmujące instalację elektrofiltrów kominowych na kanałach dymowych, odprowadzających spaliny z domowych instalacji spalania paliw stałych, źródeł rozproszonych i niskotemperaturowych. Urządzenia będą mogły być montowane np. za kotłem, w przewodzie kominowym lub na kominie.

Skuteczność elektrofiltrów waha się od 50 do 90 proc. w zależności od rodzaju i jakości źródła emisji. Prototypowe rozwiązania będą mogły być montowane w istniejących już instalacjach, co wpłynie na natychmiastowe uzyskanie bezpośredniego efektu ekologicznego. Co ważne, urządzenia pozwolą  walczyć ze smogiem bez eliminacji węgla kamiennego jako paliwa.

Teraz rozpocznie się analiza programu pod kątem możliwości realizacji w naszym mieście.

Źródło” UM w Tomaszowie Maz.

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa