Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Galeria Tomaszów pod koniec 2016 roku?

Galeria Tomaszów pod koniec 2016 roku?
18 października
22:01 2015

W czwartek 15 października Prezes Spółki Acteeum Tomasz Szewczyk odebrał z rąk Starosty Mirosława Kuklińskiego nową decyzję o pozwoleniu na budowę Galerii Tomaszów, przy ul. Barlickiego w Tomaszowie.

Prezes Spółki Acteeum – Tomasz Szewczyk

Przypomnijmy, że dokładnie rok temu Grupa Acteeum uzgodniła ze spółką Galeria Mazovia warunki zakupu gruntu po byłej fabryce włókienniczej u zbiegu ulic Warszawskiej i Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim. Acteeum Group zaplanowało budowę galerii handlowej o powierzchni najmu brutto 16 150m² (dla porównania całkowita powierzchnia galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim wynosi 75 000 m², z czego powierzchnia najmu to 35 000 m² i mieści 110 sklepów, 5-salowy multipleks Helios oraz 740 miejsc parkingowych przyp. Red.).
W ofercie Galerii Tomaszów miało znaleźć się około 60 lokali, a dla klientów Galerii przewidziano 450 miejsc parkingowych. Prace konstrukcyjne miały rozpocząć się wiosną 2015 roku, a otwarcie obiektu zaplanowano na 2 kwartał 2016 roku. Niestety termin nie zostanie dotrzymany. (czytaj więcej)

galeria_handlowa_tomaszow4

W maju br. Zakład Gospodarki Ciepłowniczej podpisał umowę z Galerią Tomaszów na dostarczanie miejskiego ciepła. Podpisanie umowy na miejskie ciepło to jeden z pierwszych etapów powstawania Galerii. Jak wtedy zapowiadał inwestor, prace budowlane miały rozpocząć się zaraz po wakacjach. Niestety tak się nie stało. (czytaj więcej)

galeria_handlowa_tomaszow

Inwestor wystąpił o zmiany w pozwoleniu na budowę. Chodziło przede wszystkim o rezygnację z parkingu na dachu budynku oraz zmianę wyglądu elewacji. Tę nową decyzję Acteeum otrzymała 15 października i jak zapewnił prezes spółki już nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć budowę.

Według zapewnień Tomasza Szewczyka wykonawca w ciągu dwóch-trzech tygodni powinien rozpocząć pracę, tak aby z końcem przyszłego roku doszło do oficjalnego otwarcia galerii.

Trwają negocjacje z najemcami lokali. Wiemy już, że będzie Intermarche, Euro AGD i „sieciówki” z odzieżą. Niestety wielce prawdopodobne jest to, że nie będzie multipleksu kinowego, choć jak zapewnia prezes trwają nadal rozmowy z operatorami kinowymi.

Więcej: https://tvtomaszow.pl/tag/galeria-tomaszow/


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa