Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Jest już pięciu kandydatów na na prezydenta Tomaszowa!

Jest już pięciu kandydatów na na prezydenta Tomaszowa!
10 września
11:17 2014

Wybory samorządowe w Polsce, odbędą się 16 listopada 2014 roku. W tym dniu głosować będziemy na kandydatów do rad gmin, powiatów, sejmików województw, oraz w wyborach wójtów i burmistrzów.

Jednakże co cztery lata, największe emocje budzi wyścig o fotel prezydenta miasta. Kto w tym roku będzie ubiegać się o nasze głosy poparcia na to stanowisko? Znamy już pięć pewnych kandydatur. Oto one.

 

Rafał Zagozdon

Rafał Zagozdon – obecny prezydent miasta, który tę funkcje piastuje już drugą kadencję od 2006 roku. Co prawda oficjalnie walki o trzecią kadencję nie zapowiedział, ale z pewnością to on będzie kandydatem zarejestrowanego niedawno Komitetu Wyborczego Forum Samorządowe 2014

 

Marcin Witko

Marcin Witko (PiS)– obecnie Poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie potwierdził swój start w walce o fotel prezydenta i chyba najaktywniej próbuje zaznaczyć to w lokalnych mediach. Przypomnijmy, że 4 lata temu w II turze wyborów, Witko przegrał z obecnym prezydentem uzyskując 7.593 głosów w stosunku do 8.655 głosów na Zagozdona.

 

Arkadiusz Gajewski
Arkadiusz Gajewski (PO) – radny Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego i szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Do niedawna wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Mirosław Król

Mirosław Król (Stowarzyszenie Wszyscy Razem) – były żołnierz zawodowy, kierownik zespołu informatycznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, oraz przewodniczący stowarzyszenia Wszyscy Razem, które jesienią 2013 roku powołał starosta Piotr Kagankiewicz. Król nie ma za sobą doświadczeń związanych z polityką, czy samorządem.

 

Jerzy Adamski

Jerzy Adamski (SLD) – w czwartek na posiedzeniu rady powiatowej SLD przedstawiona została kandydatura byłego senatora i byłego prezydenta miasta w latach 1998 – 2001. W maju 2007 Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim skazał Adamskiego na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na pięcioletni okres próby za przekroczenie uprawnień i sprzeniewierzenie ponad 200 tys. zł z funduszy miejskich. Mimo tego, że wyrok uległ już zatarciu ta kandydatura z pewnością jest zaskoczeniem.

Prawdopodobnie do tej piątki dołączy jeszcze Agnieszka Łuczak – dziennikarka Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego, jednak jak do tej pory swojej kandydatury nie potwierdziła.

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu