Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kolejne remonty dróg w Tomaszowie. Dostaliśmy dofinansowanie na remont sześciu ulic

Kolejne remonty dróg w Tomaszowie. Dostaliśmy dofinansowanie na remont sześciu ulic
01 lutego
09:05 2016

Miasto i powiat otrzymają dofinansowanie na remonty aż sześciu ulic w ramach programu tzw. „schetynówek”. Największą inwestycją będzie przebudowa ulicy Oskara Lange realizowana przez Powiat Tomaszowski.

Na liście rankingowej wniosków w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 na 5 miejscu na 16 zakwalifikowanych projektów znalazł się ten dotyczący przebudowy ulic: Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej w Tomaszowie Mazowieckim
Lista rankingowa została zaakceptowana przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 2 495 905 zł, a całkowita wartość projektu: 4 991 811 zł. Przy realizacji tej inwestycji, miasto otrzyma również finansowe wsparcie od powiatu tomaszowskiego w wysokości 1,2 mln zł.

Projekt przebudowy ulicy Oskara Lange w rankingu dróg powiatowych znalazł się na pierwszym miejscu, a kosztować będzie 6 548 025 zł. Dofinansowanie wyniesie 3 mln zł. Do przebudowy dołoży się również Urząd Miejski.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu