Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Marcin Witko zaprzysiężony na prezydenta Tomaszowa

08 grudnia
20:38 2014

Dzisiaj (8 grudnia 2014 r.) o godzinie 16 w trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej odbyło się zaprzysiężenie nowego prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego – Marcina Witko, który zastąpił urzędującego przez 8 lat (dwie kadencje) Rafała Zagozdona.

Tajm w Tomaszowie Mazowieckim 05 12 2014_016

 

Witko urodził się 23 lipca 1971 w Głownie, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Studiował podyplomowo zarządzanie w oświacie i dydaktykę przedsiębiorczości na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zawodowo pracował jako nauczyciel.

Był związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, z którego list kandydował w 2002 do rady powiatu tomaszowskiego. Współpracował z Januszem Wojciechowskim jako jego asystent parlamentarny i dyrektor biura poselskiego. Po odejściu z PSL działał od 2006 w Stronnictwie „Piast”, a następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2006 uzyskał mandat radnego powiatu tomaszowskiego. W 2010 został wybrany do rady miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Kandydował także na urząd prezydenta miasta, przegrywając w drugiej turze z Rafałem Zagozdonem.

W 2011 kandydował w wyborach parlamentarnych z 6. miejsca na liście komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim i został Posłem na Sejm VII kadencji.

Na dzisiejszej uroczystości zaprzysiężenia obecni byli radni miasta, powiatu i sejmiku województwa łódzkiego, wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak, wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska, europoseł Janusz Wojciechowski i dyrektorzy szkół, pracownicy urzędu miasta i jednostek podległych , oraz mieszkańcy Tomaszowa.

Przypomnijmy, że Marcin Witko. 30 listopada 2014 r. w II turze wyborów na prezydenta miasta wygrał ze swoją kontrkandydatką Agnieszką Łuczak (KWW Możemy) stosunkiem 9773  do  8439 głosów.

witko-luczak-winiki

 

 Foto: Dariusz Kwapisiewicz / Agencja BRANDmedia

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu