Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Miasto dołoży powiatowi do inwestycji

Miasto dołoży powiatowi do inwestycji
03 lipca
10:22 2018

Będzie bezpieczniej na tomaszowskich drogach. Zrealizowane zostanie w końcu to, o co miasto wnioskowało od kilku lat. Powiat tomaszowski otrzymał dofinansowanie na budowę dwóch rond na terenie Tomaszowa. Miasto deklaruje dofinansowanie inwestycji. Pierwsze rondo powstanie przy ulicach Strzeleckiej i Mazowieckiej, drugie Mazowieckiej i Św. Antoniego.

 

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej” .

Wnioski można było składać do 15 kwietnia. W najbliższym czasie będą podpisywane umowy. – Gratuluję powiatowi pozyskanego dofinansowania. Od początku kadencji wspieramy inwestycje infrastrukturalne powiatu w mieście – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa. Nie inaczej będzie teraz. Dla nas najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo mieszkańców. Deklarujemy wsparcie tych i kolejnych inwestycji. Wiemy, jak ciężko starostwu utrzymać w dobrej jakości i porządku drogi powiatowe w Tomaszowie, dlatego nadal również podtrzymujemy chęć pełnego przejęcia, na własność, głównych ulic w mieście, będących w zarządzie powiatu.

Miasto deklaruje również współpracę z powiatem w ramach kolejnych inwestycji na drogach powiatowych w mieście: budowy ronda Orzeszkowa – Zawadzka, dróg wjazdowych do Tomaszowa od strony Spały, węzła S8 do Warszawskiej czy Modrzewskiego przy Niebieskich Źródłach.


UM w Tomaszowie Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu