Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Mieszkanie TM Plus. Poznaliśmy kryteria kwalifikacji do projektu

Mieszkanie TM Plus. Poznaliśmy kryteria kwalifikacji do projektu
31 sierpnia
10:08 2017

Na atrakcyjnej działce przy ul. Barlickiego powstanie 138 mieszkań o powierzchni od 28 do 66 m2 . Będzie to osiedle 6 bloków z ponad 130 miejscami parkingowymi realizowane w ramach programu Mieszkanie TM Plus.

Od 4 do 27 września będzie można składać wnioski do Projektu Mieszkanie TM Plus. W ramach inwestycji przy ul. Barlickiego powstanie 138 mieszkań. Będą to lokale na wynajem z opcją dojścia do własności już po 10 latach.

Projekt Mieszkanie TM Plus jest dopasowany do tomaszowskich realiów i oparty na rządowym programie Mieszkanie Plus. Regulamin opracowano na podstawie ankiet złożonych przez mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Do magistratu wpłynęło ich ponad 300 – mówi prezydent Tomaszowa Marcin Witko.

Regulamin Projektu Mieszkanie TM Plus został przedstawiony 30 sierpnia br. o godz. 18.00 podczas spotkania z mieszkańcami w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. O szczegółach opowiedzieli m.in. prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, prezes Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wioletta Magin i audytor wewnętrzny Urzędu Miasta Robert Urbański.

Kryteria kwalifikacji do Projektu

1. Uczestnik Projektu (osoba fizyczna) na dzień złożenia wniosku musi spełniać łącznie
wszystkie poniższe kryteria, tj.:
a) kryterium dochodowe – średni miesięczny dochód netto na członka gospodarstwa domowego Uczestnika Projektu z ostatnich sześciu miesięcy przed dniem złożenia wniosku o najem lokalu mieszkalnego musi przekraczać:
– 2.100 zł netto w gospodarstwie jednoosobowym,
–  1.700 zł netto w gospodarstwie 2 -osobowym,
– 1.300 zł netto w gospodarstwie 3- osobowym,
– 1.000 zł netto w gospodarstwie liczącym 4 i więcej osób,
b) kryterium wiarygodności finansowej – brak zobowiązań przeterminowanych wobec TTBS i Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz zobowiązań przeterminowanych wobec innych podmiotów
c) zobowiązanie do wniesienia zaliczki na Partycypację, co najmniej w wysokości 35.000 zł do 10 grudnia 2017 r.

Aby ubiegać się o mieszkanie z Programu należy poza wpłaceniem partycypacji spełniać kryteria punktowe.

Wysokość czynszu uzależniona będzie od wielkości wniesionej partycypacji.

Wnioski będzie można składać w terminie od 4 do 27 września 2017 roku w Sali nr 21 w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Maz. (I piętro budynku A). Data złożenia wniosku nie będzie decydować o kolejności jego rozpatrzenia.

POBIERZ WNIOSEK

Regulamin Projektu oraz wzór wniosku dostępne są na stronach internetowych www.tomaszow-maz.pl i  www.ttbs.com.pl, a także w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta (ul. POW 10/16) oraz w siedzibie Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ul. Majowa 15).

Projekt Mieszkanie TM Plus będzie realizowany przez Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. pod patronatem prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko.

Masz pytania? Od 4 do 27 września pracownicy Urzędu Miasta i Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będą przyjmować wnioski i udzielać wszelkich informacji. Dyżury odbywać się będą w Sali nr 21 w Urzędzie Miasta (I piętro, budynek A) w godzinach pracy magistratu.

 


Pliki do pobraniaŹródło: UM w Tomaszowie Maz.

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu