Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Miller i Marczuk w Tomaszowie apelowali o udział w wyborach do PE

Miller i Marczuk w Tomaszowie apelowali o udział w wyborach do PE
20 maja
20:20 2014

Kolorowy, wyborczy bus z kandydatami SLD do Parlamentu Europejskiego odwiedził już kilkadziesiąt miast i miejscowości w województwie łódzkim. 20 maja pojawił się w Tomaszowie Mazowieckim.

Podczas spotkania z mediami, członkami Powiatowego Koła SLD, mieszkańcami miasta oraz działkowcami, Leszek Miller apelował o udział w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zdaniem przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej niska frekwencja w niedzielnych wyborach będzie porażką wizerunkową dla naszego kraju w całej Unii Europejskiej.

– Mamy nadzieję, że dzięki państwa głosom Europa będzie mogła podążyć do lepszej przyszłości, bo ostatnie pięć lat przewagi prawicy w Parlamencie Europejskim to 27 milionów bezrobotnych europejczyków i 120 milionów europejczyków ,którzy żyją na granicy minimum socjalnego. Liczymy na to, że Europa dokona głębokich zmian, idąc w kierunku rozwiązań bardziej pro socjalnych i prospołecznych i nie będzie przeznaczać miliardów euro na bankrutujący sektor finansowy – mówił w Tomaszowie Leszek Miller

– Wierzymy że uda nam się przekonać wyborców, bo łódzkiemu należy się lewicowy mandat. Lewica jest dziś najbliżej ludzi i ma odpowiedni kierunek na zmiany, które są niezbędne, aby eurosceptycy nie byli dziś górą – mówiła liderka europejskiej listy SLD w okręgu łódzkim Weronika Marczuk

Oprócz walki z bezrobociem w programie wyborczym SLD znalazły się również kwestie dotyczące zrównania płacy kobiet i mężczyzn, obniżenia wieku emerytalnego i uzależnienia go do stażu pracy, oraz postulat zwiększenia kompetencji Parlamentu Europejskiego.

Foto: Dariusz Kwapisiewicz / Brandmedia

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu