Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Niebawem ruszy budowa ulicy Chopina. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Niebawem ruszy budowa ulicy Chopina. Miasto podpisało umowę z wykonawcą
17 marca
11:12 2015

Miasto podpisało już umowę z firmą, która będzie wykonywać prace. Przetarg na realizację zadania „Budowa ulicy Chopina wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Tomaszowie Mazowieckim, w ramach zadania inwestycyjnego: budowa ulicy Chopina w Tomaszowie Mazowieckim” rozstrzygnięto 6 marca. Wygrała firma Skanska S.A.
Na przetarg wpłynęło 6 ofert. Najkorzystniejszą zaproponowała firma Skanska S.A. 16 marca w Urzędzie Miasta Marcin Witko prezydent Tomaszowa oraz Izabela Pilarczyk pełnomocnik Skanska S.A. w obecności wiceprezydenta Tomasza Jurka i kierownika budowy Marka Wąsali podpisali umowę na realizację zadania.

 

Bardzo się cieszę, że rozpoczynamy budowę tej drogi. Praktycznie już dziś firma może wchodzić na plac budowy i rozpoczynać tę ważną dla miasta inwestycję. Ulica ma w znacznym stopniu odciążyć ruch, ma być taką nieformalną obwodnicą północną miasta. Cieszy mnie bardzo jeszcze jeden fakt. Firma zapowiedziała, że przy budowie tej drogi, zatrudnienie znajdą osoby z Tomaszowa. Wiemy jak ważną sprawą dla miasta są miejsca pracy. I każde nowe miejsce, choćby tymczasowe, jest dla nas bardzo ważne – mówi prezydent miasta Marcin Witko

W zakres prac wchodzą: roboty ziemne, budowa i przebudowa skrzyżowań w tym jednego ronda, budowa konstrukcji nawierzchni jezdni, przebudowa nawierzchni placu postojowego, budowa ścieżek rowerowych, budowa i przebudowa zjazdów, chodników, budowa zatok autobusowych, oświetlenia drogowego, przebudowa sieci energetycznej, teletechnicznej i gazowej, budowa sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, kanalizacji deszczowej i odwodnienia, wykonanie pionowego i poziomego oznakowania drogowego.

Łączna kwota inwestycji wynosi 6 265 756,52 zł. Wykonawca na zrealizowanie prac ma czas do 15.10.2015 roku.

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa