Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nowe autobusy i baza MZK w Tomaszowie. Wnioski pozytywnie przeszły ocenę formalną!

Nowe autobusy i baza MZK w Tomaszowie. Wnioski pozytywnie przeszły ocenę formalną!
30 czerwca
20:11 2016

Wnioski na dofinansowanie zakupu nowego taboru i przebudowę bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w naszym mieście pozytywnie przeszły ocenę formalną. Z 13 złożonych projektów, 6 przeszło do kolejnego etapu  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Nasze miasto wnioskuje w sumie o ponad 34 mln zł dofinansowania. Obecnie czekamy na ocenę merytoryczną. 

 

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 142 570 299 zł. Natomiast wartość dofinansowania dla sześciu wniosków, które pozytywnie przeszły ocenę formalną, opiewa na kwotę 131 629 687,82 zł.

Urząd Miasta i MZK przygotowują się do pozyskania 25 nowoczesnych autobusów o napędzie hybrydowym. W ubiegłym roku spółka testowała trzy tego typu pojazdy.

Zakup nowego taboru, Miejski Zakład Komunikacji chce połączyć z całkowitą przebudową swojej bazy. Będzie ona wyposażona w nowoczesną myjnie, stację diagnostyczną (z infrastruktury tej będą mogli korzystać również tomaszowianie), 6 punktów obsługi autobusów, pełne zaplecze socjalne. Planowany budynek będzie spełniał najbardziej restrykcyjne normy związane z ochroną środowiska – bardzo wysoka efektywność energetyczna czy system pozyskiwania wody deszczowej, używanej do mycia aut. Planowane jest również przejście z ogrzewania olejowego na gazowe.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim będzie dysponował nowoczesnymi autobusami hybrydowymi oraz jedną z najnowocześniejszych baz w kraju.

Przypomnijmy, że na wniosek prezydenta radni przyjęli uchwałę intencyjną, która została dołączona do wniosków, zakładającą wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej we wszystkie dni tygodnia, po uzyskaniu dofinansowania i zakupie nowych autobusów.  Obecnie tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w niedzielę i święta.

 

UM w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu