Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Podregion Wschodni spotkał się w Tomaszowie

Podregion Wschodni spotkał się w Tomaszowie
17 kwietnia
15:18 2015

Spotkanie reprezentantów powiatów i gmin dawnego woj. piotrkowskiego, które tworzą Podregion Wschodni woj. łódzkiego , odbyło się dziś (17 kwietnia), po raz pierwszy, w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Zadaniem Podregionu, utworzonego w związku z podziałem terytorialnym Unii Europejskiej NUTS, jest rozwiązywanie problemów związanych z rozwojem mniejszych niż regiony jednostek administracyjnych. Od momentu utworzenia Podregionów, Wschodniemu przewodniczył prezydent Bełchatowa. Od tego roku, przewodniczącym reprezentacji Podregionu Wschodniego w wyniku wyborów, które odbyły się 30 stycznia jest prezydent Tomaszowa Marcin Witko.

W trakcie spotkania uzupełniono skład komitetu monitorującego RPO WŁ na lata 2007-2013 oraz zaproponowano sformalizowanie współpracy w ramach Podregionu.

Marcin Witko zaproponował podpisanie listu intencyjnego w sprawie powołania Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Podregionu Wschodniego. Głównym zadaniem tego Stowarzyszenia będzie lobbowanie na rzecz szeroko rozumianego rozwoju oraz wymiana informacji pomiędzy partnerami.

Bardzo się cieszę, że na zaproszenie odpowiedziało tak wiele samorządów. Nie tak dawno samorządy kierowały uwagi do projektu RPO, dzieliliśmy się w trakcie spotkania tymi uwagami, większość tych uwag była zbieżna. Zaplanowaliśmy sobie także pracę na najbliższą przyszłość. Będziemy chcieli często spotykać się właśnie w Tomaszowie Mazowieckim, chcemy powołać do życia Stowarzyszenie, żeby głos samorządów Podregionu Wschodniego był lepiej słyszalny w województwie. Spotkanie bardzo dobrze rokuje na przyszłość – mówił po spotkaniu prezydent Witko

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 20 samorządów.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa