Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Powstanie Park Niebrowski oraz Snowpark Baśniowa. Poznaliśmy zwycięskie projekty TBO 2016

13 października
17:56 2015

Głosowanie na projekty Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego trwało od 15 do 30 września 2015 r. Łącznie na wszystkie projekty zagłosowało 6 729 mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego – mężczyzn i 4096 kobiet, którzy łącznie oddali 11.907 głosów, w tym 6.514 głosów na projekty ogólnomiejskie i 5.393 na projekty lokalne.

Za głosy nieważne uznano łącznie 447, w tym 257 głosów na projekty ogólnomiejskie i 190 na lokalne. W sumie ważnych głosów zarejestrowano 11.460, w tym 6.257 na projekty ogólnomiejskie i 5.203 na lokalne.

Do budżetu zostaną wprowadzone projekty, które uzyskały najwięcej głosów. Ze względu na niewyczerpanie puli zarezerwowanych środków na poszczególne rejony, Zespół do przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami dotyczących Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 podjął decyzję o przeprowadzeniu konsultacji z pełnomocnikami projektów z liczbą głosów w drugiej kolejności, w celu zmniejszenia ich zakresu rzeczowego tak, aby dostosować je do wartości pozostałej kwoty.

Rekomendację uzyskują także projekty z II rejonu zamieszkania, które nie były poddane pod głosowanie, ponieważ ich łączna wartość nie przekroczyła ogólnej kwoty dla projektów o charakterze lokalnym, tj. 150.000,00 zł. Tymi projektami są:

Projekt nr TBO/8/2015 pt. „Modernizacja drogi przy użyciu płyt betonowych typu YOMB przy ul. Torowej o wartości 74.376,23 zł oraz Projekt nr TBO/9/2015 pt. Ludwikowska Przestrzeń Integracyjna.

 

 – „Cieszymy się, że Tomaszowski Budżet Obywatelski spotkał się z takim zrozumieniem wśród mieszkańców, którzy tak licznie wzięli udział w każdym etapie projektu. To kolejny element otwierania miasta. W tym wypadku miasto otwieramy dla jego mieszkańców i zachęcamy do współdecydowania o tym co się wokoło nas dzieje. Dziś wygrały te projekty, w roku następnym być może zmobilizuje to tych, którym nie udało się przeforsować projektów w tej edycji. Mam nadzieje, że to spowoduje jeszcze większe zainteresowanie TBO” – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego 

tbo2

Po zweryfikowaniu oddanych głosów oraz po podliczeniu głosów złożonych na poszczególne projekty wśród projektów ogólnomiejskich wygrał
Park Niebrowski oraz Snowpark Baśniowa, który jednak zostanie tylko jedną trzecią pieniędzy w stosunku do kwoty wnioskowanej, czyli ok. 130 tys. zł zamiast 400 tys. zł.

W rejonie pierwszym zrealizowane zostaną plac zabaw w Przedszkolu nr 12 oraz plac zabaw z elementami siłowni Piaskowa.

W rejonie drugim zrealizowana zostanie Ludwikowska Przestrzeń Integracyjna oraz wyłożenie płytami odcinka ulicy Torowej.

W rejonie III zrealizowane będą siłownia zewnętrzna przy Gimnazjum nr 6 oraz plac zabaw Maluszek przy samorządowym żłobku na Strzeleckiej.

W rejonie IV zrealizowane będą: osiedlowy park rozrywki Sobieski oraz budowa miejsc parkingowych przy blokach ul. Polnej 21/23 i 23a .

 

tbo_rejony

Szczegółowe wyniki głosowania:

tbo_tomaszow

tbo_tomaszow2

 

Szczegółowe informacje o projektach znajdują się pod linkiem:

http://www.tomaszow-maz.eu/537-TomaszowskiBudetObywatelski2016.html

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange