Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Prezydent Andrzej Duda na wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę hali lodowej w Tomaszowie

11 września
09:01 2016

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę wielofunkcyjnej, krytej hali lodowej, która powstaje przy ul. Strzeleckiej w Tomaszowie Mazowieckim. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. To inicjatywa m.in. prezydenta miasta Marcina Witko, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-3
Uroczystość odbyła się w sobotę (10 września) w tomaszowskim magistracie.

– W wielu dziedzinach sportu mamy jeszcze braki – powiedział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. – Jest w Polsce wola, aby w tych dziedzinach, w których polscy sportowcy są ambitni i pokonują wszystkie trudności – aby tę sytuację zmienić. Jest wola polityczna na samej górze, bo rzeczywiście ten element jest wpisany bardzo wyraźnie w program PiS – ugrupowania politycznego, z którego ja także pochodzę; to dla nas sprawa ważna – zaznaczył prezydent.

wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-13

– Bardzo mnie cieszy, że dostając zielone światło na dofinansowanie rządu, współdziała Pan z władzami województwa, które mają inne pochodzenie polityczne – zwrócił się Andrzej Duda do prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. Zaznaczył, że cel budowy hali jest celem wspólnym i zrozumiałym. – To także promocja miasta, województwa – dodał prezydent.

wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-16

Akt erekcyjny podpisali: prezydent RP Andrzej Duda, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w Sejmie RP Marek Matuszewski, starosta tomaszowski Mirosław Kukliński, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, zawodniczki Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Tomaszów Mazowiecki Karolina Bosiek i Karolina Gąsecką oraz dyrektor firmy ROSA-BUD – wykonawcy inwestycji – Ryszard Stompór.

wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-15

Akt erekcyjny i kamień węgielny poświęcił ksiądz Zygmunt Nitecki, dziekan dekanatu tomaszowskiego.

– Jakiś czas temu, w moim gabinecie odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział sportowcy, trenerzy, a wśród nich m.in. śp. Bogusław Drozdowski i obecny dzisiaj z nami Wiesław Kmiecik. Prosili, by stworzyć jakiekolwiek zadaszenie, które mogłoby chronić sportowców przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Dziękuję Państwu za inspirację, by podjąć cenne i jakże potrzebne działania do budowy pierwszej w Polsce wielofunkcyjnej, krytej hali lodowej – powiedział prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.

wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-18

Na ręce prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko, list skierował prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński, a w uroczystości wzięli udział m.in. olimpijczycy, Tomaszowscy Ambasadorzy Sportu, parlamentarzyści i samorządowcy.

– Cieszę się, że jeszcze przed najbliższymi igrzyskami dane mi będzie trenować w hali lodowej w naszym kraju. Nie będziemy musieli już wyjeżdżać za granicę. W pewnym sensie dogonimy łyżwiarski świat – stwierdził Zbigniew Bródka.

wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-22

Na zakończenie na scenie wystąpiła Iwona Kmiecik, piosenkarka jazzowa, kompozytorka, finalistka trzeciej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-2wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-4wmurowanie-kamienia-wegielnego-andrzej-duda-tomaszow-10


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa