Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Prezydent i Starosta spotkali się z przedsiębiorcami

Prezydent i Starosta spotkali się z przedsiębiorcami
21 kwietnia
18:58 2015

Prezydent Marcin Witko oraz starosta Mirosław Kukliński zainaugurowali cykl spotkań z przedsiębiorcami działającymi na terenie Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego. Pierwsze spotkanie, które odbyło się w poniedziałek (20 kwietnia) w Urzędzie Miasta, dotyczyło terenów byłego zakładu Wistom. W trakcie spotkania poruszonych zostało wiele ważnych kwestii, które mają przyczynić się do rozwoju miasta i powstawania nowych miejsc pracy.

tomaszow_maz_spotkanie_przedsiebiorcow-(1)

W spotkaniu wzięło udział ponad 25 osób, przedsiębiorców i właścicieli terenów inwestycyjnych tzw. „strefy Wistom„. Prezydent Marcin Witko zaprosił przedsiębiorców do współtworzenia katalogu, który promuje tereny inwestycyjne Tomaszowa Mazowieckiego. Pokazuje grunty i nieruchomości możliwe do zagospodarowania przez potencjalnych inwestorów, zarówno te będące własnością miasta, jak i te będące w rękach prywatnych. Właściciele niezagospodarowanych terenów wyrazili chęć współpracy oraz zadeklarowali zamieszczenie swoich terenów inwestycyjnych w katalogu.

Zapraszamy do współpracy właścicieli terenów inwestycyjnych i hal usługowo-produkcyjnych do kontaktu z Urzędem Miasta w celu przygotowania tzw. formatek czyli dokumentów wymaganych przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Zgłoszenia przyjmuje Jakub Olczyk p.o. kierownika Biura Partnerstwa i Rozwoju w Urzędzie Miasta.

Zależy mi na tym, żeby nasze relacje z przedsiębiorcami były stałe, systematyczne. Chcemy na bieżąco reagować na problemy przedsiębiorców i podawać im pomocną dłoń. Bardzo się cieszę, że w działania włączył się samorząd powiatowy ze starostą na czele. Jestem przekonany, że wspólne, spójne działania, pomogą ściągać inwestorów i tworzyć nowe miejsca pracy w naszym mieście i powieciemówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa

Druga część spotkania dotyczyła przyszłości firm, ich inwestycji i trudności na jakie napotykają w codziennej pracy. Najczęściej zgłaszaną sprawą była ta, dotycząca uregulowania dróg na terenie byłych zakładów. W odpowiedzi Prezydent mówił o planach stworzenia nowej drogi łączącej ulicę Spalską z Piaskową, której dofinansowanie możliwe byłoby z środków unijnych. Pojawiały się też zapytania o preferencyjne stawki podatkowe oraz o długość postępowań przy uzyskiwaniu pozwoleń i decyzji administracyjnych. Odpowiedzią na te potrzeby ma być powołanie pełnomocnika d/s kontaktu z przedsiębiorcami, który miałby wspomagać i niejako „prowadzić” przedsiębiorców w celu przyspieszenia załatwienia procedur w lokalnych urzędach.

Przedsiębiorcom obecnym na spotkaniu dałem do siebie bezpośredni numer telefonu, tak by mogli kontaktować się ze mną we wszystkich ważnych sprawach, by móc szybko i sprawnie rozwiązywać ewentualne problemy” – mówi Tomasz Jurek wiceprezydent Tomaszowa.

tomaszow_maz_spotkanie_przedsiebiorcow-(3)

Już w tym momencie spływają do Urzędu Miasta zapytania z PAIiIZ oraz Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Łodzi w sprawie zakupu lub dzierżawy wolnych terenów, hal produkcyjnych i możliwości nawiązania współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Stworzenie bazy ułatwi i przyspieszy wymianę informacji w projektach gdzie czas zgłaszania ofert jest bardzo krótki – mówi Jakub Olczyk p.o. kierownika Biura Partnerstwa i Rozwoju w Urzędzie Miasta.

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange