Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Rada Powiatu wspiera Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej

Rada Powiatu wspiera Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej
27 marca
13:01 2015

Radni powiatu tomaszowskiego jednogłośnie podjęli uchwałę intencyjną w sprawie kontraktu NFZ dla Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. Poprzez uchwałę radni zwracają się do Narodowego Funduszu Zdrowia, by ten w 2015 roku przyznał kontrakt dla tomaszowskiej onkologii.

Problem leczenia chorych na nowotwory w powiecie tomaszowskim podjęła Komisja Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego. 24 marca radni z przewodniczącym Komisji Mariuszem Strzępkiem, odbyli wyjazdowe posiedzenie na terenie Centrum.

Dyrektor Nu-Med CDiTO Paweł Paczkowski mówił m.in. o staraniach placówki w sprawie uzyskania kontraktu. Kolejnym krokiem było wprowadzenie projektu uchwały intencyjnej na czwartkowe posiedzenie Rady Powiatu (26.03.) i jednogłośne poparcie tej uchwały przez radnych.
To ważne wsparcie samorządowców dla starań Nu-Med CDiTO, którego celem jest leczenie pacjentów. Kontrakt pozwoli placówce na pełną realizację leczenia i ułatwi chorym z Tomaszowa, powiatu tomaszowskiego i powiatów ościennych, dostęp do usług medycznych na najwyższym poziomie i według wysokich standardów.
Wcześniej pismo do NFZ w sprawie kontraktu dla tomaszowskiego Centrum, wysłał Zarząd Powiatu Tomaszowskiego. Podobne wsparcie deklaruje prezydent Tomaszowa Marcin Witko oraz samorządowcy gmin powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego.

numed_onkologia_tomaszow2
Także pacjenci i ich rodziny ślą korespondencję do NFZ. Z powodu oddolnych inicjatyw, Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, gromadzi listy z podpisami pod Petycją do NFZ. Petycję podpisało już prawie 5 tysięcy osób, listy z kolejnymi podpisami trafiają do placówki każdego dnia. Nu-Med CDiTO przekazanie Petycji do NFZ planuje w połowie kwietnia.

 

Więcej o Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie

Otwarto nowoczesne Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie

Już ponad 400 pacjentów Centrum Onkologii w Tomaszowie Mazowieckim (wideo)

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa