Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Sprawdź w aplikacji kiedy przyjedzie autobus. MZK w Tomaszowie wprowadził nową usługę

Sprawdź w aplikacji kiedy przyjedzie autobus. MZK w Tomaszowie wprowadził nową usługę
03 września
09:56 2015

Miejski Zakład Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim wprowadził nową usługę – system dynamicznej informacji pasażerskiej. Jest to prosty sposób, który pozwala uzyskać aktualną informację, kiedy i jaki autobus przyjedzie na interesujący nas przystanek. Specjalna aplikacja informuje o czasie przyjazdu autobusu MZK. System bierze pod uwagę korki czy inne utrudnienia.

mzk-tomaoszow-aplikacja

Z serwisu można obecnie korzystać na dwa sposoby:

– odwiedzając stronę internetową tomaszow.kiedyprzyjedzie.pl W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę interesującego nas przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać dany przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku „pokaż odjazdy”. Ikonka autobusu widniejąca w kolumnie „odjazd” oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową (uwzględniającą korki, wypadki, objazdy itp.). W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć planowy rozkład jazdy.

– korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony tomaszow.kiedyprzyjedzie.pl w telefonie). Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów. Zielone ikony przy prognozach oznaczają, iż mamy do czynienia z informacją, uwzględniającą aktualne warunki drogowe i związane z nimi opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych modelach telefonu może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony). Na przystankach z kodem QR (plakat: kiedyprzyjedzie) – poprzez zeskanowanie kodu QR zamieszczonego na przystanku oraz wpisaniu: nazwy przystanku lub jego numeru.

 

Wdrożenie systemu ułatwi pracę także dyspozytorom, którzy od teraz posiadają wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców i znacznie poprawią punktualność.

Tomaszów Mazowiecki jest czternastym miastem, w którym uruchomiony została usługa kiedyprzyjedzie.pl

 

W środę nasza spółka wprowadziła innowacyjny system dynamicznej informacji pasażerskiej. Dynamicznej, to znaczy takiej, która jest aktualizowana w czasie rzeczywistym. System pozwala sprawdzić dokładną godzinę przyjazdu autobusu na interesujący nas przystanek. Bierze oczywiście pod uwagę wszelkiego rodzaju utrudnienia tj. korki czy nieszczęśliwe wypadki. Tym samym pasażer może w prosty sposób sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się dany autobus. Ponadto, dzięki tej usłudze dyspozytorzy na bieżąco monitorują pracę kierowców i przekazują im ważne informacje – mówi Rafał Bałazy, Prezes Zarządu MZK w Tomaszowie Mazowieckim

Z systemu możemy korzystać za pośrednictwem strony internetowej: www.tomaszow.kiedyprzyjedzie.pl Niezbędne testy trwały przez około trzy miesiące. Obecnie system działa bardzo dobrze, tym samym zachęcamy mieszkańców do korzystania z tej usługi.

 

UM w Tomaszowie Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu