Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowscy kawalerzyści jadą na Ukrainę na ćwiczenia

Tomaszowscy kawalerzyści jadą na Ukrainę na ćwiczenia
04 września
13:59 2014

Zgodnie z tegorocznym planem współpracy międzynarodowej Ministerstwa Obrony Narodowej żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej od 13 do 26 września wezmą udział w ćwiczeniu „RAPID TRIDENT 14” na terenie poligonu Jaworów koło Lwowa, na zachodniej Ukrainie.

 

W ćwiczeniu uczestniczyć będzie 35 polskich żołnierzy, wraz z żołnierzami m. in. z USA,  Rumunii,  Mołdawii, Bułgarii, Hiszpanii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Litwy, Norwegii.

W pierwszym tygodniu szkolić się będą w zakresie prowadzenia operacji cordon and search, patrolowania, procedur ewakuacji medycznej, wykrywania i przeciwdziałania improwizowanym ładunkom wybuchowym (IED), konwojowania.

W drugim tygodniu ćwiczenia Polacy zostaną włączeni do certyfikowanego batalionu ukraińskiego. Podczas wspólnego szkolenia żołnierze będą używać amerykańskiego urządzenia symulacyjno-treningowego MILES.

19  września 2014 r. zostanie zorganizowany przez stronę ukraińską DV Day.

Żołnierze 25.BKPow. wielokrotnie brali udział w ćwiczeniach z wojskami ukraińskimi i armiami innych państw na terenie Ukrainy i Polski w ramach ćwiczeń „KOZACKI STEP” oraz „RAPID TRIDENT”.

płk Jacek Sońta
Rzecznik prasowy MON

foto: Dariusz Kwapisiewicz/Agencja BRANDmedia

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu