Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie (WIDEO)

14 stycznia
19:36 2016

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe. Zbigniew Rau rozmawiał z prezydentem Marcinem Witko, starostą Mirosławem Kuklińskim, spotkał się również ze służbami mundurowymi oraz organizacjami pozarządowymi.

Wizyta wojewody rozpoczęła się spotkaniem w Urzędzie Miasta. W jego trakcie starosta Mirosław Kukliński opowiadał m.in. o problemach związanych z uruchomieniem punktów darmowej pomocy prawnej. Prezydent Marcin Witko oraz Monika Michalska dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego opowiadali natomiast o funkcjonowaniu Biura Interwencji Obywatelskiej powołanego przez prezydenta, które działa w Tomaszowie już od 11 miesięcy. W tym czasie pomogło ponad 200 osobom.
Kolejne spotkanie obyło się w Starostwie Powiatowym. Tam wojewoda rozmawiał z przedstawicielami służb mundurowych. Rozmawiano na temat funkcjonowania jednostek i problemów, z którymi się spotykają.

Ostatnie spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury na pl. Kościuszki 18. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji pozarządowych.  Poruszano problemy służby zdrowia, bezrobocie czy temat wychowania patriotycznego.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa