Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zawalski odwołany. Nowym prezesem spółki zarządzającej szpitalem Artur Flejterski

Zawalski odwołany. Nowym prezesem spółki zarządzającej szpitalem Artur Flejterski
01 lutego
09:57 2014

Wczoraj (31 stycznia) rada nadzorcza Tomaszowskiego Centrum Zdrowia zdecydowała o odwołaniu z funkcji prezesa Wojciecha Zawalskiego.

 

Jak na razie nie wiadomo jakie były przyczyny odwołania Zawalskiego, który prezesem był zaledwie od pół roku, gdy w lipcu 2013 ze spółką pożegnała się Elżbieta Błaszczyk.

Były prezes spółki jest łodzianinem, lekarzem ginekologiem. Studiował na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Za jego rządów otwarto m.in. Centrum Diagnostyki Obrazowej, na którego usługi nie udało się niestety do dziś podpisać kontraktu z NFZ.

 

Ponadto w Oddziale Ginekologicznym podniesiono standard usług i obecnie jest on przygotowany do przyjmowania trudniejszych przypadków patologii ciąży.

Od lipca ubiegłego roku do radnych wpływały jednak alarmujące pisma pielęgniarek i pracowników SOR-u. Kontrowersje wzbudził również zakup nowego samochodu osobowego dla TCZ.

W listopadzie ubiegłego roku Tomaszowskie Centrum Zdrowia pochwaliło się Perłą Medycyny, której otrzymanie nie jest jakimś szczególnym wyróżnieniem. Podobnie jak inne tego typu certyfikaty czy nagrody (np. Laur Konsumenta) jest po prostu płatne (koszt może sięgać nawet 10 000zł).

Dodajmy, że Perły Medycyny TCZ otrzymywał również za rządów Elżbiet Błaszczyk (od 2011 roku).

Na 2014 rok szpital otrzymał większy niż w ubiegłym roku o 200 000 zł kontrakt, jednakże przyglądając się szczegółowo refundacji, niektóre oddziały otrzymały mniej pieniędzy.

Na stanowisko nowego prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia powołano Artura Flejterskiego, lekarza, który przed przekształceniem szpitala w spółkę był jego wicedyrektorem ds. medycznych, a przez pewien okres również pełniącym obowiązki dyrektora.

Były prezes Zawalski w naszym materiałach wideo

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu