Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

25. Brygada. Pożegnanie majora pilota Dariusza Popławskiego

25. Brygada. Pożegnanie majora pilota Dariusza Popławskiego
Wrzesień 04
08:45 2014

3 września na Sali Tradycji 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim pożegnano odchodzącego do 7. dywizjonu lotniczego majora pilota Dariusza Popławskiego.

Dowódca 25.BKPow. pułkownik doktor Stanisław Kaczyński wraz z zebranymi na Sali Tradycji żołnierzami oraz pracownikami wojska pożegnał mjr Dariusza Popławskiego, jednocześnie dziękując oficerowi za dotychczasową pracę, życząc dalszych sukcesów na nowym stanowisku służbowym oraz w życiu prywatnym. Rozkazem wyższego przełożonego mjr Popławski został wyznaczony na stanowisko dowódcy eskadry śmigłowców w 7. dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku.

Pożegnanie majora pilota Dariusza Popławskiego

Mjr Dariusz Popławski, absolwent Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego, rozpoczął swoją służbę wojskową jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Po jej ukończeniu w 2001 roku został wyznaczony na stanowisko służbowe dowódcy załogi śmigłowca w 7.dlot. Następnie, pełnił służbę na stanowiskach: szefa sekcji szkolenia lotniczego tej samej jednostki wojskowej, oficera sekcji organizacji i nadzoru lotniczego w dowództwie 25.BKPow, zastępcy dowódcy eskadry śmigłowców w 7.dlot, oraz szef sekcji organizacji i nadzoru lotniczego w dowództwie 25.BKPow.

Pożegnanie majora pilota Dariusza Popławskiego

Mjr Popławski w czasie swojej służby wojskowej uczestniczył w kursach w Polsce jak również i zagranicą m. in. Aviation Captain Career Course w Ford Rucker w Stanach Zjednoczonych, Joint FirePower Course w Niemczech oraz wyższy kurs taktyczno-operacyjny na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Dwukrotnie uczestniczył w misjach poza granicami kraju, w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku na stanowisku dowódcy załogi W-3W oraz XI zmiany PKW w Islamskiej Republice Afganistanu jako zastępca dowódcy eskadry śmigłowców.

Tekst: por. Tomasz Pierzak
Zdjęcia: por. Tomasz Pierzak

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa