Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Przyszłość Galerii Arkady – konferencja prasowa prezydenta Tomaszowa Marcina Witko (wideo)

Styczeń 12
14:42 2015

Pod koniec 2014 roku Mariusz Sobański – dzierżawca budynku, w którym mieści się Galeria Arkady otrzymał wypowiedzenie umowy najmu. Ponadto radni miejscy poprzedniej kadencji nie zgodzili się na sprzedaż nieruchomości przy zrewitalizowanym placu Kościuszki w trybie przetargu ograniczonego, argumentując to tym, że nieruchomość ta położona jest w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc naszego miasta i jej wartość znacznie przewyższająca dotychczasową wycenę rzeczoznawcy, która wynosi 500 000 zł. Dodatkowo nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, dlatego nabywcy przysługiwałaby bonifikata w wysokości 50% jej wartości. Czyli dotychczasowy najemca mógłby kupić budynek za kwotę 250 000 zł.

galeria-Arkady-w-Tomaszowie
Urzędnicy twierdzą, że Sobański wynajmował dotychczas budynek na preferencyjnych warunkach, a wysokość czynszu nie miała nic wspólnego z cenami rynkowymi.
Mariusz Sobański podkreśla jednak, że na przestrzeni tych lat ponosił koszty inwestycyjne m.in. związane z instalacją i montażem pieca gazowego.
Jaka będzie przyszłość Galerii Arkady, prowadzonej przez kilkanaście lat przez Mariusza Sobańskiego? Póki co, działalność jej została zawieszona.

12 stycznia br. Prezydent Marcin Witko zwołał konferencję prasową, aby przedstawić stanowisko magistratu w sprawie Arkad.

 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa