Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Regionalny System Ostrzegania działa coraz lepiej (wideo)

Regionalny System Ostrzegania działa coraz lepiej (wideo)
Marzec 20
14:05 2015

Poinformuje o silnych mrozach, wichurach, podtopieniach i poradzi, co robić w sytuacjach kryzysowych – mowa o Regionalnym Systemie Ostrzegania (RSO). Na razie jest on wdrażany. W pełni będzie można z niego korzystać od 1 lipca.

Informacje o zagrożeniach pogodowych czy drogowych można znaleźć ze stronach urzędów wojewódzkich. Od stycznia 2015 r. są one przekazywane również za pośrednictwem telewizji publicznej – w tej chwili paski z komunikatami pojawiają się tylko w kanałach regionalnych, ale od lipca będą ukazywały się we wszystkich programach w MUX3.

Z RSO można już korzystać za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na iOS-a, Androida i Windows Phone’a – mówi serwisowi infoWire.pl Artur Koziołek, rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Aplikacja poinformuje o zagrożeniu, ale zaopatrzono ją też w poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych. „Ten system działa coraz lepiej. Już niedługo będzie można wybrać poszczególne województwa, przez które będziemy przejeżdżać, i sprawdzić, czy na danym terenie jest bezpiecznie” – dodaje rozmówca.

Regionalny System Ostrzegania

 

Osoby mieszkające na obszarach zagrożonych np. powodziami czy wichurami, jeśli zgłoszą swoje numery telefonów komórkowych do bazy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, będą otrzymywać ostrzeżenia w formie SMS-ów.

 

 

Link do aplikacji:

Google PLAY

Windows Phone

iTunes

 

 

 

infowire.pl

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa