Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

33.Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego już w niedzielę

33.Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego już w niedzielę
03 września
00:20 2014

Zarząd Miejskiego TKKF oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim jako główni organizatorzy 33.  Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego serdecznie zapraszają wszystkich miłośników biegania do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej imprezie, która w tym roku odbędzie się 7 września.

Bieg poświęcony jest wybitnemu polskiemu sportowcowi, mistrzowi olimpijskiemu z Moskwy na dystansie 3000 m z przeszkodami.

Bieg Malinowskiego 2014

Popularny Bronek w 1981 roku zginął w wypadku samochodowym na moście w rodzinnym Grudziądzu. Rok później odbył się pierwszy bieg tomaszowski i od tej pory pamięć wybitnego lekkoatlety biegacze czczą rywalizacją sportową.

Bieg Malinowskiego rok 2013

Bieg Malinowskiego rok 2013

Impreza dofinansowana jest przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Gminę Miasto Tomaszów Maz. i będzie piątym biegiem w ramach cyklu 8 Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Nad zawodami patronat objął Polski Komitet Olimpijski.

Start i meta usytuowane są na stadionie OSiR-u ul. Nowowiejska 9/27.

W imprezie tradycyjnie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Regulamin zawodów znajduje się na stronie internetowej Miejskiego TKKF w Tomaszowie Mazowieckim www.tkkftomaszow.pl

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 do godz.10.30 w sekretariacie imprezy (główne wejście do hali OsiR).

Bieg Malinowskiego rok 2013

Bieg Malinowskiego rok 2013

Do biegu na dystansie 10 km można się zgłaszać drogą elektroniczną pod adresem www.tkkftomaszow.pl. Tą drogą zgłoszenia przyjmowane będą do 31 sierpnia.

W biegu głównym pomiar czasu przeprowadzany będzie elektronicznie, a więc zawodnicy będą biegli z chipami, a trasa zawodów posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dodać należy, że na dzień 2 września akces udziału w biegu na 10 km wyraziło już 420 osób !

Otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 11.00.

Pięć minut później rozpocznie się bieg rekreacyjny bez ograniczeń wiekowych na dystansie 1500 m.

O godz. 11.15 do rywalizacji sportowej na trasie 3 km wyruszą kobiety oraz młodzież do 19 lat.

Start do biegu głównego na 10 km wyznaczono na godz. 11.45.

Zakończenie imprezy (dekoracja i wręczenie nagród) zaplanowane jest na ok. 13.30 a następnie przeprowadzone zostanie losowanie nagród wśród uczestników biegów na 3 km i 1500 m.

Trasa biegu na dystansie 10 km prowadzić będzie ulicami: Nowowiejska, Park Miejski, Warszawska, Konstytucji 3-go Maja, Nadrzeczna, Zgodna, Majowa, Nowowiejska. Biegacze będą mieli do pokonanie dwie takie pętle. Już teraz organizatorzy serdecznie przepraszają użytkowników dróg za powstałe utrudnienia.

Trasa 3 km: Nowowiejska, Park Miejski, Konstytucji 3-go Maja, Nowowiejska.

Bieg 1500 m: Nowowiejska, Ligi Morskiej i Rzecznej, Park Miejski, Nowowiejska.

W ubiegłym roku zwycięzcą biegu głównego został Łukasz Grajcar z Częstochowy z czasem 32 min 46 sek. Wśród pań najlepszą okazała się Natalia Bartak z Ukrainy (Połtawska Obłast) z czasem39 min 20 sek.

Wpisowe za udział na 10 km wynosi – 20 zł., płatne na konto organizatora do 31 sierpnia, po tym terminie 50 zł., na 3 km i 1500 m – 2 zł.

Bieg Malinowskiego rok 2013

Bieg Malinowskiego rok 2013

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymują dyplom, pamiątkowy znaczek oraz wezmą udział w losowaniu wielu upominków rzeczowych w tym dwóch rowerów górskich oraz olbrzymiej maskotki.

Każdy uczestnik biegu na 10 km otrzyma okolicznościowy medal.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy w niedzielne przedpołudnie 7 września na obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Nowowiejską.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu