Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

26 lutego
12:02 2014

W dniu dzisiejszym (26 lutego br.) podczas obrad XLVI sesji Rady Miejskiej przyjęte zostało wspólne stanowisko władz miasta – Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i radnych Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego – w sprawie budowy krytego toru łyżwiarskiego na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

 

 

STANOWISKO PREZYDENTA MIASTA TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO ORAZ RADY MIEJSKIEJ TOMASZOWA MAZOWIECKIEGO W SPRAWIE KRYTEGO TORU ŁYŻWIARSKIEGO

 

W związku z toczącą się dyskusją na temat konieczności zadaszenia jednego z torów łyżwiarskich funkcjonujących obecnie na terenie Polski, wywołaną ostatnimi sukcesami olimpijskimi polskich sportowców, ale również stanem krajowej infrastruktury sportowej, przedstawiamy wspólne stanowisko władz miasta Tomaszowa Mazowieckiego – Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz radnych Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego – informujemy, że jesteśmy żywo zainteresowani zrealizowaniem tego typu inwestycji na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, w oparciu o istniejącą już infrastrukturę sportową.

 

Za lokalizacją tego typu obiektu w naszym mieście przemawia wiele niebagatelnych argumentów. Posiadamy funkcjonujący tor łyżwiarski, bogate tradycje w tej dyscyplinie sportu, liczne grono pasjonatów sportu i uzdolnionej młodzieży trenującej w dwóch klubach sportowych. Możemy pochwalić się wychowanymi w Tomaszowie Mazowieckim olimpijczykami, do grona których należą Jan Józwik, Stanisława Pietruszczak – Wąchała, Jaromir Radke, Paweł Abratkiewicz oraz doświadczoną kadrą szkoleniowców i trenerów – na czele z trenerem naszego złotego medalisty Wiesławem Kmiecikiem.

 

W wyborze lokalizacji nie do przecenienia jest także korzystne położenie Tomaszowa Mazowieckiego w centrum Polski, w pobliżu ważnych szlaków drogowych. Kolejnymi atutami są: bliskość zaplecza hotelowo – szkoleniowego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale i atrakcyjność turystyczna miasta, potwierdzona przez stale rosnący ruch turystyczny, który przekroczył w minionym roku liczbę 100 tysięcy osób.

 

Niezależnie od woli powstania zadaszonego toru lodowego i argumentów za jego lokalizacją w naszym mieście należy zauważyć, że kondycja finansowa samorządu miejskiego nie pozwala na samodzielne przeprowadzenie tej inwestycji oraz utrzymywanie obiektu. W związku z powyższym prosimy o wsparcie przedstawionej koncepcji i ponawiamy propozycję przekazania obecnie funkcjonującego w Tomaszowie Mazowieckim toru łyżwiarskiego w strukturę i zarząd Centralnego Ośrodka Sportu lub prosimy o pomoc w finansowaniu budowy tego jakże oczekiwanego dzisiaj obiektu sportowego.

 

Pragniemy podkreślić, że jesteśmy żywotnie zainteresowani wszelkimi inicjatywami zmierzającymi do dalszego rozwoju łyżwiarstwa szybkiego w Polsce i jako jeden z najprężniejszych ośrodków liczymy na włączenie naszych przedstawicieli do współpracy i rozmów, zarówno na etapie przygotowywania koncepcji budowy i funkcjonowania obiektu, jak również na etapie realizacji projektu.

 

www.tomaszow-maz.eu

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu