Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Bieg Malinowskiego z rekordową frekwencją biegu na 10 km

Bieg Malinowskiego z rekordową frekwencją biegu na 10 km
08 września
09:53 2015

W niedzielę 6 września odbył się 34. Ogólnopolski Tomaszowski Biegu im. Bronisława Malinowskiego.

Ogółem w imprezie wzięło udział ok. 1300 osób. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe znaczki i dyplomy. Biegacze brali udział także w losowaniu upominków rzeczowych.

bieg malinowskiego-tomaszow (2)

Losowania przeprowadzone były oddzielnie dla biorących udział w biegach na dystansach: 1500 m, 3 i 10 km. Wśród wielu nagród, znalazły się również dwa rowery górskie oraz ogromna maskotka “miś” ufundowana przez Hurtownię “PINOKIO”. Najlepsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegu na 10 i 3 km otrzymywała  nagrody rzeczowe.

Na 1,5 kilometrową trasę biegu rekreacyjnego po alejkach Parku Miejskiego, w którym nie było klasyfikacji, liczył się tylko udział, wyruszyło ok. 600 miłośników biegania.

W biegu na dystansie 3000 m w tegorocznej imprezie wzięło udział ok.250 osób.

 

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km prowadziła ulicami miasta, a start i meta usytuowane były na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

482 biegaczy (w tym 110 kobiet) (rekord frekwencji biegu głównego, o 33 osoby więcej niż w najliczniejszym biegu w roku poprzednim) miało dwukrotnie do pokonania pięciokilometrową pętlę a każdy uczestnik otrzymał  okazały okolicznościowy pamiątkowy medal.

 

Dodać należy, że zawodnicy rywalizowali na trasie, która w 2010 roku uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu dokonywany był elektronicznie (uczestnicy biegali z numerami, które posiadały chipy) a zapisywać do imprezy można się było przez Internet.

 

Pierwszy linię mety minął Łukasz Grajcar CKS Budowlani Częstochowa (pierwszy zawodnik w historii biegu, który już czterokrotnie z rzędu tryumfował w zawodach). Pokonał trasę w 32 min. i 58 sek. i został zwycięzcą kat. 20-29 lat. Zwycięzcę biegu nagrodzono dobrej klasy zegarkiem sportowym.

 

Puchary i nagrody dodatkowe otrzymała również najlepsza tomaszowianka i tomaszowianin, którymi okazali się Sylwia Tomczyk 1 w kat. wiek. 16-19 lat i 102 miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując czas 42 min 54 sek. i Krystian Urbaszek  3 w kat. wiekowej 20-29 lat i 6 w klasyfikacji generalnej z czasem 34,15.

 

W rywalizacji pań najlepszą okazała się Katarzyna Matysiak z Opoczna, która pokonała dystans w 40 min. 45 sek. W klasyfikacji generalnej biegu wyprzedziło ją 61 mężczyzn.

 

Specjalne nagrodę rzeczową otrzymał Grzegorz Sygut z TKKF Opoczno, który może pochwalić się niebywałym wyczynem gdyż nieprzerwanie od 1982 r. startuje w zawodach. Zaznaczyć należy, że jest jedynym biegaczem, który startował we wszystkich edycjach biegu Malinowskiego. Najstarszym  uczestnikiem imprezy  był  Marek Hendzelewski z Tomaszowa Maz., który osiągnął czas 50 min i 41 sek. i zajął 282 miejsce w klas. generalnej.

 

Nagrodzono także 34 zawodnika w klas. gen. (urodziny biegu) 34 edycja imprezy, którym okazał się nim Wojciech Majcher z Tomaszowa Maz.

 

Impreza została dofinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI w ŁODZI i odbywała się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO NA DYSTANSIE 10 km można przeczytać na stronie internetowej Maratony Polskiewww.maratonypolskie.pl .

 

Wyniki na dystansie 3 km

 

Dziewczęta  15 lat i młodsze

1.Magdalena Ciołak – LUKS Boguszyce

2.Karolina Bosiek – Gim.6 Opoczno

3.Natalia Koperska – LUKS Boguszyce

 

Kobiety r. 1999 i starsze:

1.Lucja Wiktorowicz – Sport Team Opoczno

2.Magdalena Pierzchała  – LUKS Koluszki

3.Karolina Gąsecka – I LO Tomaszów Maz.

 

Chłopcy 15 lat i młodsi

1.Damian Bednarek – LUKS Boguszyce

2.Nosek Szymon – LUKS Boguszyce

3.m Adrian Pęczek – Gimnazjum Nr 3 Tomaszów

 

Mężczyźni 16-19 lat

1.Mateusz Celak – Sport Team Opoczno

2.Szymon Wiktorowicz – Sport Team Opoczno

3.Radosław Bednarek – Luks Boguszyce

 

 

Sławomir Krężelewski -TKKF


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu