Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

COS w Spale przygotował dla sportowców dwa nowe obiekty

COS w Spale przygotował dla sportowców dwa nowe obiekty
28 września
17:29 2015

1 października 2015 odbędzie się uroczyste otwarcie unikatowego w Polsce stadionu do rzutów długich oraz boiska do piłki nożnej – nowych obiektów sportowych w Centralnym Ośrodku Sportu-Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Podczas wydarzenia obecny będzie Minister Sportu i Turystki Adam Korol, który przyjął zaproszenie dyrektorów spalskiego COS Barbary Klatki i Arkadiusza Gajewskiego.

Oba obiekty powstały na miejscu stadionu lekkoatletycznego z bieżnią okólną o nawierzchni żwirowo-żużlowej (z 1976 roku). Stadion ten przez lata służył głównie miotaczom.
Dzisiaj na nowoczesnym sektorze do rzutów długich (o nawierzchni naturalnej), dyskobole i młociarze mają do dyspozycji trzy stanowiska do rzutów, w tym jedno w postaci zadaszonego pawilonu.
Ta sportowa budowla firmy Polanik jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem w Polsce.
Zadaszenie i ściany boczne chronią młociarzy i dyskoboli przed deszczem i wiatrem umożliwiając im całoroczne treningi w komfortowych warunkach. Pawilon ten mieli okazję wypróbować już nasi najlepsi miotacze.

Taki zadaszony pawilon to świetny pomysł. Podczas treningu możemy skupić się na technice, nie martwiąc się o warunki pogodowe. Na pewno będziemy spędzać w nim sporo czasu – mówił tuż przed wyjazdem na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie dyskobol Robert Urbanek, który ze stolicy Chin przywiózł brązowy medal.

Regularnie na zgrupowania do Spały przyjeżdża czołówka polskich miotaczy, m. in. Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow, Tomasz Majewski, Konrad Bukowiecki, Paulina Guba.

Dla lekkoatletów specjalizujących się w pchnięciu kulą powstał nowy sektor o nawierzchni naturalnej z pięcioma betonowymi kołami.

Kompleks spalskich obiektów został poszerzony o boisko piłkarskie z oświetleniem. – Nowe boisko piłkarskie w naszym Ośrodku ma wymiary 90 x 64 m i posiada sztuczną nawierzchnię. W całości ogrodzone jest sześciometrową siatką ochronną. Przez całe lato korzystały z niego dzieci i młodzież przebywająca na obozach „Polish Soccer Skills”. Liczymy, że w dalszym ciągu będzie cieszył się dużą popularnością – mówi Barbara Klatka, Dyrektor COS-OPO w Spale.

Powyższe inwestycje rozpoczęły się w listopadzie 2014, a zakończyły w czerwcu 2015. Wykonawcami robót jest firma Tamex Obiekty Sportowe, a podwykonawcą firma Artom. Koszt przebudowy wyniósł ok. 4 mln zł.

Przebudowa stadionu treningowego została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i budżetu państwa otrzymanych w latach 2014-2015.

COS Spała/mat. prasowe


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu