Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Damian Żurek i Karolina Bosiek – Tomaszowskimi Ambasadorami Sportu (ZDJĘCIA)

Damian Żurek i Karolina Bosiek – Tomaszowskimi Ambasadorami Sportu (ZDJĘCIA)
23 lutego
14:50 2024

Prezydent Marcin Witko uhonorował kolejnych sportowców tytułami Tomaszowskich Ambasadorów Sportu. Do grona wybitnych tomaszowskich reprezentantów rozmaitych dyscyplin sportowych, którzy mogą pochwalić się tym tytułem dołączyli panczeniści: Damian Żurek i Karolina Bosiek. Reprezentanci Klubu Sportowego Pilica Tomaszów Mazowiecki na konferencji, która odbyła się 23 lutego otrzymali z rąk prezydenta statuetki, listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne za ostatnie sukcesy.

W spotkaniu uczestniczyli również szkoleniowcy – Paweł Abratkiewicz, trener kadry narodowej, Małgorzata Jabłońska, pierwsza trenerka Damiana Żurka oraz Marcin Jabłoński, pierwszy trener Karoliny Bosiek, bez których pracy nie moglibyśmy się poszczycić tak wspaniałymi sukcesami naszych łyżwiarzy.

– Kiedy kilka lat temu podejmowaliśmy decyzję, żeby ten stary obiekt zamienić w nowoczesną Arenę Lodową liczyliśmy na to, że będą wyniki i te wyniki są już od pewnego czasu doskonałe. Ale chyba nawet w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy się, że będą to medale Mistrzostw Świata. Dzisiaj nasze apetyty są jeszcze większe, bowiem z utęsknieniem czekamy na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się już za dwa lata. Mamy taką nadzieję, i tego Państwu z całego serca życzymy, tu zwracam się do zawodników i trenerów, żebyście z podobnymi medalami wrócili do Tomaszowa Mazowieckiego (…). – mówił prezydent Marcin Witko. – To spotkanie to także okazja, by zwrócić się do środowiska łyżwiarskiego o wyrozumiałość. To nie jest tak, że te rzeczy, które dzieją się w Arenie Lodowej mają w jakiś sposób tę dyscyplinę spychać na dalszy plan. Nie. To dzięki temu Tomaszów Mazowiecki stać na to, by ten obiekt utrzymywać, stać na to, żeby w ogóle utrzymywać łyżwiarstwo. I proszę to w ten sposób traktować. Serdecznie naszym łyżwiarzom i trenerom gratuluję i życzę dalszych sukcesów! – dodał prezydent.

– Chciałabym bardzo podziękować za zaproszenie i przede wszystkim za to, że łyżwiarstwo jest w Tomaszowie Mazowieckim coraz bardziej docenianie. Nasz apetyt rośnie i mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki. – powiedziała Karolina Bosiek.

– Podobnie jak Karolina cieszę się, że jesteśmy u nas doceniani, i jest do dla nas duża motywacja, że możemy promować łyżwiarstwo w Tomaszowie Mazowieckim. Emocje są niesamowite. Cieszę się, że swoim nazwiskiem pokazuję, że jestem z Tomaszowa i te nasze osiągnięcia idą na całą Polskę. Dołączenie do nazwisk dotychczasowych Tomaszowskich Ambasadorów Sportu jest dla nas niezwykle motywujące. – dodał Damian Żurek.

– W imieniu środowiska trenerskiego, nie tylko tomaszowskiego, ale również z całej Polski, dziękuję za zaproszenie, za to, że osiągniecia zawodników, z którymi pracujemy są doceniane, co potwierdza, że łyżwiarstwo w Tomaszowie pełni bardzo ważną rolę. Kolejne pokolenia pokazują też dobrą pracę klubu, bo i Karolina i Damian są zawodnikami Klubu „Pilica”. Cieszymy się, że młode pokolenie zastępuje nas w roli Tomaszowskich Ambasadorów Sportu (…). Mam nadzieję, że pan prezydent i władze miasta będą nadal wspierać kluby tomaszowskie, gdzie jest kontynuacja pracy z dziećmi, a później z dorosłymi zawodnikami. Cieszę się również, że mamy taki obiekt w Tomaszowie, który w tej chwili spełnia już światowe wymogi, i myślę, że zawsze będzie służył przede wszystkim łyżwiarzom i będą się w nim rozwijały dyscypliny lodowe. – powiedział Paweł Abratkiewicz.

 

Do ostatnich sukcesów Damiana Żurka (KS Pilica) zaliczyć należy brązowy medal na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary w biegu na 500 m. Pochodzący z naszego miasta zawodnik, panczenista Pilicy Tomaszów Mazowiecki przy okazji swojego rewelacyjnego startu ustanowił również nowy rekord Polski (34.117). Warto wspomnieć, że medal zdobyty przez Damiana Żurka jest jednocześnie pierwszym polskim krążkiem zdobytym indywidualnie na MŚ na dystansach, gdyż we wcześniejszych edycjach imprezy Polacy pięciokrotnie byli drużynowo w najlepszej trójce.

Na tych samych mistrzostwach po brąz sięgnęła także drużyna sprinterek – Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik oraz zawodniczka KS Pilica Karolina Bosiek, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, srebrna medalistka (razem z Damianem Żurkiem) Pucharu Świata w Obihiro w Japonii w sztafecie mieszanej.

Przypomnijmy, że Tomaszowskimi Ambasadorami Sportu są: panczeniści Stanisława Wąchała, Jaromir Radke i Paweł Abratkiewicz, trener łyżwiarstwa szybkiego Wiesław Kmiecik, trenerzy kolarstwa: Dorota Warczyk i Zbigniew Dziurdź, lekkoatleci: Wanda Panfil i Marek Hendzelewski, siatkarze Robert Milczarek, Jacek Nawrocki i Paweł Woicki, piłkarz Krzysztof Baran oraz trener piłki nożnej Tomasz Kmiecik.

(Fot. D. Kwapisiewicz)

 

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu