Aktualności

Dwa złote medale Oli Kapruziak na 500 i 1000 m. Bródka najszybszy na 1500 m

30 grudnia
11:31 2015

Drugi dzień Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim i kolejne medale dla tomaszowian. Aleksandra Kapruziak z Pilicy Tomaszów zdobyła „brąz” w biegu na 500 metrów. Dwa miejsca na podium wywalczyły również tomaszowskie panczenistki w zawodach drużynowych.

W biegu na 1500m złoty medal wywalczył mistrz olimpijski Zbigniew Brodka, ósmy był Mateusz Owczarek z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Dobry wynik uzyskała również Karolina Bosiek (Dziewiątka Tomaszów) – w biegu na 1000m była czwarta.

Mistrzostwa Polski w Lyzwiarstwie Szybkim dzien 2-333
W biegu drużynowym kobiet, drugie miejsce zajęła Dziewiątka Tomaszów (Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Agata Jabłońska), a trzecie Pilica Tomaszów (Natalia Jabrzyk, Aleksandra Kapruziak, Katarzyna Ulkowska).
Mistrzostwa Polski w Lyzwiarstwie Szybkim dzien 2-915
Równolegle rozgrywane są również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Aleksandra Kapruziak zdobyła we wtorek dwa złote medale w biegu na 500m i 1000m.

Oprócz sportowych wrażeń, licznie zgromadzona publiczność mogła skorzystać z wielu atrakcji. Efektywną Rewię na lodzie przygotowała firma OTTO – jeden ze sponsorów mistrzostw. Natomiast wieczorem, kilkaset tomaszowian bawiło się na dyskotece z DJ na lodzie.

rewaia_017

W środę ostatni dzień mistrzostw.

30 grudnia 2015 r. – dzień 3

13.00 – 16.30 – zawody (1000m mężczyzn, 3000m kobiet, 5000m mężczyzn, mass start kobiet, mass start mężczyzn)