Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dziś Rajd Spalski! Sprawdź gdzie zobaczyć rajdówki!

Dziś Rajd Spalski! Sprawdź gdzie zobaczyć rajdówki!
Maj 09
08:43 2015

Automobilklub Tomaszowski zaprasza dziś do kibicowania podczas Soltrade Premio 1. Rajdu Spalskiego, który inauguruje Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego i Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w Super Konkursowej Jeździe Samochodem. W tym pierwszym cyklu (w Rajdzie Okręgowym) startują profesjonalne załogi z licencjami sportu samochodowego, a w drugim amatorzy, choć w zbliżonych do wyczynowych autach (m.in. z klatką bezpieczeństwa).

Bazą rajdu jest Karczma Spalska przy ul. Hubala 2 w samym centrum letniskowej osady. Kibice będą mogli zobaczyć kilku kierowców startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, m.in. Bartosza Kołdeja w kultowym Renault Clio Maxi czy Karola Brauna w Hondzie Civic Type-R. Na trasie pojawią się także najnowsze technologie rajdowe, czyli auta grupy R – Peugeot 208 R2 Dariusza Lamota i Ford Fiesta R2 Igora Pietrzaka (także jeżdżącego w RSMP). Nie brakuje oczywiście uwielbianych aut 4×4 jak Mitsubishi Lancer Evo i Subaru Impreza. Województwo łódzkie w RO ma trzech reprezentantów:
– Michała Kwiecińskiego (Honda Civic Type-R) z Tomaszowa Mazowieckiego
– Damiana Byczkowskiego (Honda Civic Type-R) właściciela Karczmy Spalskiej
– Łukasza Soleckiego (Peugeot 206 RC) z Tomaszowa Mazowieckiego, pilota w rajdach terenowych

W Super KJS Łódzkie kibicuje:
– Adrianowi Wichłaczowi (Mitsubishi Lancer Evo V) z Tomaszowa Mazowieckiego
– Michałowi Wieromiejczykowi (Mitsubishi Lancer Evo IX) z Pabianic

Organizatorzy nie mieli łatwego zadania przy ustaleniu trasy. Na 2 dni przed imprezą tomaszowski klub otrzymał protest ekologów poparty pismem od Zespołu Parków Krajobrazowych Wojdewództwa Łódzkiego, zabraniającym przejazdu samochodów rajdowych na popularnej próbie ze Spały do Ciebłowic Dużych. W tej sytuacji po tym odcinku drogi publicznej odbędzie się wolny przejazd zgodni z zasadami ruchu drogowego, a kierowcy udadzą się na odcinek specjalny Lesisko o długości 6,2 km wzdłuż rzeki Krzemionki (dane GPS dobrego punktu widokowego: 51.674433, 20.077786). Potem rywalizacja przenosi się na znaleziony w ekspresowym tempie na zastępstwo odcinek specjalny 5-kilometrowy Feliksów (GPS: 51.727703, 20.070003). Tę konfigurację kierowcy powtórzą trzykrotnie.

Pierwsza załoga wyrusza na pętlę spod Karczmy Spalskiej o godz. 09:00 rano. Metę rajdu planuje się w okolicach 15:00. Organizator prosi o bezpieczne oglądanie i kibicowanie na odcinkach specjalnych. Należy pamiętać, że nie wolno ustawiać się na zewnętrznych stronach zakrętów, ponieważ zwykle tam samochód podczas rajdu może opuścić drogę. Wszystkie informacje o imprezie znajdują się na stronie http://rajdspalski.pl/.

 

Foto: Konrad Melon

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa