Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Gracjan Ostalak ze złotym medalem

Gracjan Ostalak ze złotym medalem
09 marca
17:54 2016

Tomaszowianin złotym medalistą zawodów kulturystycznych o Puchar Ziemi Puckiej.

W miniony weekend – 6 marca 2016 roku, w Domu Kultury w Żelistrzewie (woj. Pomorskie) odbyły się już 12 z kolei zawody z cyklu o Puchar Ziemi Puckiej w Kulturystyce. Z kazdym rokiem przyciągają one coraz większą rzesze zawodników oraz fanów tego wymagającego sportu. Tym razem zjechało się 69 zawodników i zawodniczek z różnych dyscyplin sylwetkowych. Wśród nich był także Gracjan Ostalak – trener personalny tomaszowskiej siłowni: Fit Life.

gracjan_ostalak (3)

Jako, że młody tomaszowianin przygotowuje się do sezonu wiosennego jego start w tych zawodach został przez niego i jego trenera Leszka Michalskiego potraktowany jako dobre otwarcie sezonu.
Rywalizacja kulturystyczna toczyła się w 3 kategoriach wagowych. Ze wzgledu na brak swojej kategorii, Gracjan postanowił wziąć udział w wyższej kategorii, którą była kulturytyka seniorów do 75kg, tym samym mierząc się z zawodnikami o 5kg cięższymi! Odniósł on niesamowity sukces zdobywając złoty medal oraz pierwszy tytuł 'Mistrza’ w tym sezonie.

gracjan_ostalak (1)

O Gracjanie i jego osiągnięciach zaczęło się robić głośno już w ubiegłym sezonie, kiedy to staną na podium Mistrzostw Polski w kat. kulturystyka ekstremalna seniorów do 70 kg, zdobywając brązowy medal. Ten młody reprezentant Tomaszowa Mazowieckiego przygotowywany od niedawna przez p. Leszka Michalskiego byłego trenera kadry narodowej juniorów, prezesa stowarzyszenia Sylwetka.org oraz autora wielu książek, z roku na rok poprawia swoje wyniki i wiemy, że wiąże z tym sportem wielkie plany oraz nadzieje. Warto dodać iż stowarzyszenie Sylwetka, którego jest członkiem i w którym ciągle się szkoli, jest jednym z najlepszych w Polsce jeśli chodzi o szkolenie trenerów personalnych i instruktorów w kulturystyce i fitness.

gracjan_ostalak (4)

Teraz przed Gracjanem kolejne wyzwania, którymi najważniejsze będą Mistrzostwa Polski odbywające się w kwietniu. Życzymy mu tym samym wiele wytrwałości i wiary w swoje siły, po cichu licząc na kolejne medale dla Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Materiały prasowe (Gracjan Ostalak)


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu