Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

II Bieg Hubertowski

II  Bieg  Hubertowski
01 października
09:01 2015

Fundacja Pontis, Spalskie Towarzystwo Łowieckie im. Prezydenta Ignacego Mościckiego, Ognisko TKKF ZNP w Tomaszowie i Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS w Spale zapraszają na II Bieg Hubertowski, który odbędzie się w niedzielę 11 października 2015 r. Trasa biegu prowadzi z Tomaszówka przez Brzustów do Łąk Spalskich, gdzie jak co roku odbywać się będzie Hubertus Spalski.

W biegu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 13 lat i nie mają przeciwwskazań zdrowotnych. Trasa o długości 10 km przebiega lasami i łąkami. Weryfikacja zawodników, odbiór numerów startowych w biurze zawodów przy mecie na Łąkach Spalskich w godz. 8.00 – 9.30.

Dojazd ze Spały w kierunku Brzustowa, a z Tomaszowa i Opoczna przez Brzustów w kierunku Spały. Start o godz. 10.30 z Tomaszówka obok Panteonu Patronów Łowiectwa ( wysokie drewniane rzeźby) przy drodze nr 713 Tomaszów – Opoczno (droga leśna na granicy powiatu tomaszowskiego i opoczyńskiego).

Na miejsce startu zawodnicy zostaną zawiezieni autokarami.

Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej na stronie www.ostpomiar.pl lub pod numerem tel. 660 975 201 do 9 października oraz przed startem w biurze zawodów do godz. 9.45. Limit uczestnictwa 200 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Zawodnicy zgłoszeni do 9 października mają zagwarantowane pamiątkowe medale i dyplomy uczestnictwa.

Przewiduje się klasyfikację generalną kobiet i mężczyzn, a także kategorie wiekowe. Zakończenie imprezy około godz. 11.30. Bieg odbywa się pod patronatem marszałka województwa łódzkiego, wojewody łódzkiego, posła Roberta Telusa, starostów tomaszowskiego i opoczyńskiego. Do organizacji biegu włączyła się też Ceramika Paradyż. Dodatkowe informacje i regulamin biegu dostępne na stronie internetowej www.hubertusspalski.pl. Prawdopodobnie w biegu wystartuje Wanda Panfil, mistrzyni świata w maratonie (1991r., Tokio), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988 r.) i w Barcelonie (1992 r.), wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski na długich dystansach, wychowanka RKS Lechia Tomaszów.

 

Foto: Georgia National Guard / Foter / CC BY


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu