Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

II liga: Lechia pokonuje 3:0 AKS Łódź

II liga: Lechia pokonuje 3:0 AKS Łódź
06 lutego
10:10 2014

II-ligowy zespół Lechii Tomaszów bardzo dobrze rozpoczął drugą fazę rozgrywek, o utrzymanie się w lidze. Podopieczni trenerów Migały i Zająca zmagania o miejsca 6-9 rozpoczęli meczem z AKS UŁ Łodź. We własnej hali siatkarze z Tomaszowa nawet mimo rozegrania dwóch emocjonujących końcówek setów, nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa w żadnej partii i pokonali akademików z Łodzi 3:0.

Po pierwszej fazie rozgrywek lechici uplasowali się na siódmym miejscu w grupie trzeciej, przed AKS UŁ Łódź i Salosem SL Ostrów Wielkopolski oraz za drużyną Bzury Ozorków. Za poszczególne miejsca po pierwszej rundzie rozdane zostały punkty, z którymi zespoły rozpoczęły walkę o utrzymacie w drugiej lidze. Ozorkowianie zajmując szóste miejsce otrzymali 9 pkt. Lechia 6 pkt, AKS UŁ Łódź 3 pkt, natomiast zespół z Ostrowa nie otrzymał żadnych punktów.

Po rozegraniu 1. kolejki w drugiej fazie sezonu (o miejsca 6-9) Bzura Ozorków po wygranej nad ostrowianami 3:0 dołożyła do swojej zdobyczy punktowej kolejne 3 pkt  i z dorobkiem 12 pkt prowadzi w tabeli. Za nimi z 9. punktami jest KS Lechia Tomaszów.

Nasi siatkarze zmierzą się na wyjeździe z Bzurą Ozorków już w najbliższy weekend (8. lutego). Zespół KS Lechii w dwóch pierwszych rundach fazy zasadniczej wygrał z naszym najbliższym rywalem dwukrotnie.

Trener Migała po sobotnim zwycięstwem nad AKS Łódź powiedział:

Naszym celem jest utrzymać się w ll lidze. Przed nami jeszcze pięć spotkań, które chcemy wygrać. W najbliższą sobotę zagramy w Ozorkowie z Bzura. To trudny przeciwnik. Co prawda w pierwszej rundzie dwukrotnie ich ograliśmy 3:2 i 3:1 ale na pewno nie będzie łatwe spotkanie. Przed ll rundą chłopcy ciężko pracowali aby dobrze przygotować się do dalszej cześci rozgrywek. Po wygranej u siebie z AKS Łódź 3:0 zdecydowanie przybliżyliśmy się do zostania w lidze. W chwilio becnej mamy 9 pkt i gramy dalej.

KS Lechia Tomaszów – AKS Łódź 3:0 (23, 15, 24)
Skład Lechii:
Herbich, Wota, Neroj, Jedliński, Kurzdym (kapitan), Turoboś, Kornacki (liber0) oraz Turowski, Makuch, Toma i Grabarczyk.
trenerami drużyny są Migała i Zając.

Źródło: www.kslechia.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu