Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

II liga: Lechia Tomaszów zakończyła sezon 2013/14

II liga: Lechia Tomaszów zakończyła sezon 2013/14
08 kwietnia
18:02 2014

Seniorzy KS Lechia Tomaszów Maz rozegrali ostatni mecz w drugiej lidze w sezonie 2013/2014. Spotkanie odbyło się  29. marca, na wyjeździe, a przeciwnikiem tomaszowian był zespól Salosu Ostrów Wielkopolski.
Drużyna trenerów Migały i Zająca wcześniej zapewniła już sobie utrzymanie w II lidze i ostatni wyjazd był już tylko formalnością. Pomimo to Lechici wygrali całe spotkanie 3:1. Był to mecz szóstej kolejki w walce o miejsca 6-9. KS Lechia po rundzie zasadniczej zajęła bezpieczne siódme miejsce, które potwierdziła grą z dołem tabeli w drugiej rundzie.

Dla naszego klubu sezon w siatkówce seniorskiej dobiegł końca. KS Lechia zbudowała latem drużynę, której celem było utrzymanie się w drugiej lidze i zadanie to zostało spokojnie wykonane. Zadowalającym faktem jest to, iż trzon zespołu stanowili zawodnicy z Tomaszowa. Klub Sportowy Lechia dużą wagę przykłada do szkolenia dzieci i młodzieży, która zdobywa sukcesy w województwie, a także w rozgrywkach ogólnopolskich. W przyszłości ci młodzi siatkarze powinni stanowić o sile kadry seniorów w klubie.

Trener Tomasz Migała po zakończeniu rozgrywek podsumował pracę w sezonie 2013/2014:

Start w ll lidze to duże wyzwanie zarówno organizacyjne jak i finansowe. Przed sezonem nie byliśmy w komfortowej sytuacji ze względu na fakt, iż było bardzo mało czasu na budowę drużyny. Pomimo tego udało się skompletować zespół dwunastu zawodników, którzy podeszli do pracy bardzo profesjonalnie.
Najpierw okres przygotowawczy i ciężka praca w Spale na obozie, następnie kontynuacja przygotowań do sezonu w Tomaszowie. Udany start (trzy zwycięstwa z rzędu). Po tak udanym początku sezonu pewnie jest niedosyt. Ja jestem jednak zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy wspólnie z zespołem. Cel jaki założyliśmy sobie, został osiągnięty, bo zespół pewnie utrzymał się w ll lidze.
Jest to nowe doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Wiemy już czego nam zabrało, jakich wzmocnień musimy szukać i co należy zmienić, aby w przyszłym sezonie osiągnąć lepszy wynik sportowy. Przed nami dużo pracy, ale zapewne motywacji nie zabraknie. Z tego miejsca chcę podziękować wszystkim osobom, które wspierały nas w pracy: sponsorom, prezesowi klubu – Panu Stanisławowi Fili za duże zaangażowanie na rzecz tomaszowskiej siatkówki, a także kibicom i przede wszystkim zawodnikom, którzy trenując pięć razy w tygodniu zostawili dużo potu na boisku. Teraz już zaczynamy przygotowania organizacyjne do sezonu 2014/2015. Już znamy termin zgrupowania w Spale (połowa sierpnia). Teraz będziemy czynić starania w poszukiwaniu wzmocnień zespołu.

Barw KS Lechii Tomaszów Maz w minionym sezonie reprezentowali:

Kurzdym Krzysztof- kapitan zespołu, Herbich Adam, Grabarczyk Rafał, Turoboś Kacper, Makuch Kamil, Turowski Kacper, Neroj Mariusz, Jedliński Piotr, Toma Przemysław, Kornacki Dawid, Wota Emilian, Dziubek Krzysztof, oraz młodzieżowcy którzy uzupełniali pierwszy zespół: Zawisza Łukasz i Kosz Kamil.

Trenerami zespoły są Tomasz Migała i Andrzej Zając.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu