Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kadeci: 3. miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski

Kadeci: 3. miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski
15 kwietnia
18:22 2014

Zakończył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski kadetów w Rzeszowie, w którym walczyli zawodnicy KS Lechii Tomaszów Maz.
Do turnieju rozlosowano cztery zespoły, które awansowały z 1\4 MP. Lechia trafiła na ubiegłorocznych mistrzów Polski – Resovię Rzeszów, złotych medalistów wielkopolski – Progress Wrześnie, oraz na zespół z Lubelszczyzna –  Cisy Nałęczów.

Pierwszy mecz tomaszowianie zagrali w piątek z Nałęczowem. Od początku spotkania Lechia prezentowała się lepiej od rywali, czego efektem była wygrała w trzech setach. Zespól z Wrześni pokazał waleczność, w spotkaniu z Resovią i po przegranych dwóch pierwszych setach podniósł się, by ostatecznie zwyciężyć w całym meczu 3:2.

W sobotę przed lechitami stanęło trudniejsze zadanie, zmierzenia się z Rzeszowem. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla siatkarzy z Tomaszowa. Gospodarze objęli prowadzenie od początku seta i sukcesywnie je powiększali. Lechici nie mogli odnaleźć dobrego rytmu gry i przegrali otwierającego spotkanie seta. W drugiej partii Lechia odbudowała się, dobrze rozpoczęła i utrzymywała przewagę, jednak w końcówce, prowadząc 24:22 zawodnicy nie skończyli dwóch piłek setowych i przegrali także drugą odsłonę. W trzecim secie obraz gry powtórzył się – znów na przewagi wygrywa Resovia, zwyciężając całe spotkanie 3:0. W drugim spotkaniu tego dnia, Progress pokonał Cisy 3:0.

Po dwóch dniach turnieju sytuacja lechitów skomplikowała się. Aby awansować, musieli wygrać z Progresem Września nie tracąc więcej niż jednego seta. Po rozpoczęciu meczu siatkarze Lechii objęli prowadzenie i pewnie wygrali pierwszego seta. Niestety nie zdołali utrzymać dobrej jakości gry w drugiej partii. Zawodnicy Wrześni wykorzystali swoją szansę, odskoczyli Lechii i wygrali drugiego seta. Niemoc w szeregach naszej drużyny przeniosła się na resztę spotkania. Duża presja nie pomogła w powrocie do dobrej gry i ostatecznie KS Lechia Tomaszów Maz przegrała pojedynek z Progressem Września 1:3, pozbawiając się szansy na awans.

Z pierwszego miejsca awansował zespół z Wrześni, druga była Resovia Rzeszów, trzecia KS Lechia, a czwarte miejsce zajęła drużyna Cisy Nałęczów.

Pomimo, iż kadetom Lechii nie udało się awansować do finału MP, zespół zanotował bardzo udany sezon. Tomaszowianie zajęli pierwsze miejsce w Województwie Łódzkim, awansowali do Półfinału Mistrzostw Polski bez straty seta w 1\4 MP, oraz zajęli trzecie miejsce w 1\2 MP.

Drużynę kadetów KS Lechii Tomaszów Maz. w sezonie 2013/14 reprezentowali:
Mateusz Wąs – kapitan zespołu, Szymon Styś, Adam Miniak,  Łukasz Zawisza, Szymon Szewczyk,  Kamil Sypniewski, Artur Kaczmarek, Piotr Koziołek, Maciej Seliga, Daniel Reszka, Michał Fałek, Tomasz Solecki, Rafał Zwoliński.
Pierwszym trenerem zespołu był Kamil Czapnik, pomagał mu Bartłomiej Rebzda.

http://kslechia.pl/

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu