Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kolejna wygrana „Pilicy” w Tomaszowie Mazowieckim

Kolejna wygrana „Pilicy”                                          w Tomaszowie Mazowieckim
21 października
12:28 2020

Seniorzy UKS Pilica w meczu dziewiątej kolejki sezonu 2020/2021 „A” klasy gr. V – ŁZPN    ( klasa A „Piotrków Trybunalski” Grupa 5 ), po raz czwarty zaprezentowali się tomaszowskim kibicom w roli gospodarzy na sztucznym boisku przy Lidlu. Tym razem bardzo nielicznym sympatykom, a to ze względu na najnowsze rządowe obostrzenia stanowiące, iż wydarzenia sportowe muszą być organizowane bez udziału publiczności. Ci najwierniejsi i najwytrwalsi zmuszeni byli więc do oglądania meczu z poza trybun, a i pogoda nie była ich sprzymierzeńcem. Podopieczni trenera Mariusza Kościstego po części wynagrodzili im swój poza stadionowy pobyt, pokonując zespół LKS Wola Wola Chojnata 4:3.

Zwycięstwo co prawda rodziło się w bólach, ale wola triumfu jak się okazało zrodziła wygraną nad Wolą. Sukces tym bardziej cenny, gdyż zespół gości był w ostatnich meczach na fali wznoszącej, pokonując dwie czołowe drużyny ligi, ostrząc sobie zapewne apetyt na trzeci skalp. Tradycyjnie już gra w roli gospodarzy paraliżowała poczynania niektórych zawodników, ale summa summarum motywacja i wiara w wygraną, wzięły górę nad emocjami.

Pierwszą część meczu Pilica zaczęła wręcz katastrofalnie, bo od błędu stopera Karola Skowrońskiego, który już w 2 minucie sprezentował w polu karnym piłkę napastnikowi gości, a ten nie omieszkał z tego skorzystać. Czy można drugi mecz z rzędu grać fatalnie w obronie ? Okazuje się, że można. Zespół co prawda poderwał się do ataku i zaczął wywierać presję na przeciwników, marnując przy tym między innymi stu procentową okazję, ale w 27 minucie nadział się na kontrę, której obrońcy nie zdołali zapobiec, choć spokojnie można było to zrobić. Negatywne emocje w pozytywny obraz gry próbował zmienić trener, raz po raz mobilizując z boku swoich podopiecznych. Ci w końcu dopięli swego i w 39 minucie zdobyli bramkę kontaktową, której autorem był Kacper Sobieraj, wykorzystując sytuację 1×1 z obrońcą i bramkarzem gości ( asysta Łukasza Lewandowskiego ).

Męskie słowa w szatni, po bezbarwnej w wykonaniu Pilicy pierwszej połowie, zmieniły diametralnie obraz gry w drugiej odsłonie. Zawodnicy z animuszem ruszyli na rywali, grając przy tym przyjemnie dla oka. Kwestią czasu wydawało się kiedy padną kolejne bramki, tym razem już tylko dla naszych piłkarzy. Tymczasem w 56 minucie kolejną bramkę z kontry strzelili goście. I znów nasi obrońcy nie zdołali jej zapobiec, choć ponownie można było to uczynić bez problemu. Na szczęście gracze ofensywni wzięli sprawy w swoje ręce. W 67 minucie kolejną bramkę kontaktową w tym meczu, zdobywa tym razem Dominik Pełka – mocnym i precyzyjnym uderzeniem z granicy pola karnego ( asysta Kacpra Mazurka ). W 76 minucie mamy wyrównanie dzięki naszemu kapitanowi Łukaszowi Lewandowskiemu ( asysta Damiana Duli ), który równie precyzyjnie i mocno uderza z 17 metra, co wspomniany wcześniej Dominik. W 79 minucie gola z główki na wagę wygranej i 3 punktów zdobywa ponownie Pełka, wykorzystując zagranie w pole karne Karola Skowrońskiego.

Gratulacje i oby tak dalej jeśli chodzi o wynik, ale gra w defensywie wymaga natychmiastowej poprawy, aby realnie myśleć o komplecie punktów w dwóch ostatnich kolejkach rundy jesiennej.                                                                                           

          Skład UKS : Dominiczak – Wąsik, Domański, Skowroński, Stańczyk – Sobieraj, Dula, Mazurek, Lewandowski ( kpt. ) – Śmigiel, Pełka. Na zmiany wchodzili : Piechna, Szewczyk, Tokarski, Duda, Kobalczyk.                                                                                                             

          Sponsorem głównym drużyny seniorów w sezonie 2020/2021 w klasie „A” jest firma PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Pana Macieja Marcjanika specjalizująca się w odnawialnych źródłach energii. Sponsorem technicznym zespołu jest firma przewozowa – przewóz osób Pana Roberta Chmielewskiego oraz firma odzieżowa Vertiss – personalizowana odzież sportowa Pani Pauliny Kędziory. Sponsorem „organizacyjnym” są sami zawodnicy.                                                                                              

          Kolejny swój mecz PILICA rozegra 25 października w niedzielę o godzinie 13.00 na boisku w Aleksandrowie z miejscowym LKS Błysk. Trzymamy kciuki za powodzenie.

Klasa A grupa V

Lp

Nazwa

M

P

B+

B-

Z

R

P

1

LKS Radzice

9

25

26

10

8

1

0

2

IKS Inowłódz

9

22

23

10

7

1

1

3

LKS Mniszków

9

17

19

10

5

2

2

4

Pilica Tomaszów

9

17

24

18

5

2

2

5

LKS Luciąża Przygłów

9

16

32

16

5

1

3

6

RKS Rzeczyca

8

13

26

18

4

1

3

7

LUKS Mroczków-Dzielna

9

10

28

24

3

1

5

8

Relax Czerniewice

9

10

19

24

3

1

5

9

Kasztelan Żarnów

9

9

20

21

2

3

4

10

LKS Wola Wola Chojnata

9

9

20

29

3

0

6

11

Błysk Aleksandrów

8

4

12

21

1

1

6

12

Białka Biała Rawska

9

0

3

51

0

0

9

 


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa