Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Międzynarodowy wyścig kolarski przejedzie ulicami Tomaszowa (WIDEO)

Międzynarodowy wyścig kolarski przejedzie ulicami Tomaszowa (WIDEO)
13 kwietnia
22:03 2016

Tomaszów znalazł się na mapie wyścigu kolarskiego Szlakiem walk majora Hubala, który odbędzie się w dniach 21-24 kwietnia. Przejedzie on przez miejscowości, które mają związek z działalnością Henryka Hubala-Dobrzańskiego. I etap odbędzie się w naszym mieście.

 

Wyścig wróci do kalendarza krajowych imprez kolarskich po sześcioletniej przerwie. Zawody odbędą się w regionie, w którym po kampanii wrześniowej 1939 roku walczył Oddział Wydzielony WP majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Prolog będzie miał miejsce w Skarżysku-Kamiennej (21 kwietnia), a następnie kolarze odwiedzą Tomaszów Mazowiecki (22 kwietnia), Opoczno i Poświętne (23 kwietnia) oraz Końskie (24 kwietnia). Start zapowiedziały wszystkie krajowe grupy kolarskie, a także kilka zagranicznych.

W Tomaszowie kolarze przejadą przez pl. Kościuszki, a także ulicami: Legionów, Fabryczną i Piłsudskiego. O godz. 16 na płycie głównej pl. Kościuszki zaprezentowane zostaną wszystkie ekipy. Godzinę później rozpocznie się wyścig. Zawodnicy będą mieli do pokonania 68 kilometrów. Dekoracja została zaplanowana na godz. 19.

Spikerem prowadzącym XI Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Szlakiem Walk Majora Hubala” będzie Włodzimierz Rezner, a swój przyjazd na zawody zapowiedzieli świetni przed laty kolarze  m.in. Ryszard Szurkowski, Zenon Jaskuła, Marek Leśniewski i Cezary Zamana.

W ramach wyścigu LKK Start z trenerem Zbigniewem Dziurdziem i jedną z najlepszych kolarek w Polsce Dorotą Warczyk na czele zorganizują zawody kolarskie dla dzieci z klas 1-6. Wieczorem po emocjach sportowych odbędzie się koncert patriotyczny. Tego dnia złożone zostaną również kwiaty pod pomnikiem majora Hubala.

Etap I Tomaszów Maz.

Major Henryk Dobrzański „Hubal” był dowódcą Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego i Okręgu Bojowego Kielce. W Tomaszowie znajduje się 25. batalion dowodzenia im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

konferencja_wyscig_Hubala_13_04_2016_014

Konferencja prasowa podczas której przedstawiono szczegóły wyścigu odbyła się w środę (13 kwietnia) w Sali Obrad Urzędu Miasta. Z dziennikarzami spotkali się: dyrektor wyścigu Andrzej Sypytkowski, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, burmistrz Opoczna Rafał Kądziela i wójt gminy Poświętne Michał Franas.

 

Szczegółowe informacje na temat majora Henryka Dobrzańskiego są dostępne na stronie -www.majorhubal.pl

 

Foto: Dariusz Kwapisiewicz / Agencja BRANDmedia


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu