Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Minister Sportu Adam Korol z wizytą w COS Spała

Minister Sportu Adam Korol z wizytą w COS Spała
13 lipca
22:27 2015

13 lipca, na zaproszenie dyrektorów COS w Spale Barbary Klatki i Arkadiusza Gajewskiego, z wizytą do OPO przyjechał nowy Minister Sportu, Adam Korol.

Minister to równocześnie były znakomity sportowiec zwany dominatorem „Dominatorem”- czterokrotny mistrz świata we wioślarstwie, mistrz olimpijski z Pekinu (2008) i czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich.

minister_Korol_w_Spale_012

Minister wizytował nową halę lekkoatletyczną, która została przebudowana kosztem ponad 21.000.000,-zł w 2014/2015r. Uroczyste otwarcie tego obiektu odbyło się w styczniu. Inwestycja objęła kompleksową modernizację obiektu, a w tym: wymiana bieżni i instalacji wewnętrznych: oświetlenia, wentylacji i ogrzewania.

minister_Korol_w_Spale_010

– To obecnie najlepszy obiekt treningowy PZLA w Polsce i bardzo często jest oceniany jako najszybszy w naszym kraju – mówi dyrektor Ośrodka, Barbara Klatka. To najważniejsza z inwestycji, jakie prowadziliśmy w ostatnich dwóch latach w Spale.

minister_Korol_w_Spale_008

Minister wspólnie z dyrektorami Barbarą Klatką i Arkadiuszem Gajewskim dokonał przeglądu ośrodka, w tym najnowszych inwestycji: boisko piłkarskie i jedyny w Polsce kompleksowy sektor rzutów długich. Te dwa nowe obiekty powstały na dawnym, żużlowym stadionie lekkoatletycznym. Inwestycja ukończona została w czerwcu 2015r., a rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku. Kosztowała łącznie 4.000.000,-zł.

minister_Korol_w_Spale_016

Nowe boisko piłkarskie w COS OPO Spała ma wymiary 90m x 64m i  posiada  sztuczną nawierzchnię. W całości ogrodzone jest sześciometrową siatką ochronną. Sektor rzutów ma trzy stanowiska do rzutów długich, w tym jedno zabudowane w formie pawilonu.

Jest to unikatowe rozwiązanie w Polsce. Zadaszenie i ściany boczne ochronią zawodników przed deszczem i wiatrem i umożliwią młociarzom oraz dyskobolom całoroczne treningi – wyjaśnia Arkadiusz Gajewski, który swoją przygodę ze sportem rozpoczynał blisko ćwierć wieku temu, jako siatkarz tomaszowskiej Lechii.

Wszystkie wspomniane inwestycje dofinansowane zostały przez Ministra ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i budżetu państwa otrzymanych w latach 2014-2015.

Minister w czasie wizyty rozmawiał z wieloma sportowcami i trenerami, w tym rzucał dyskiem w nowym sektorze rzutów, a także spotkał się z piłkarzami z „Polish Soccer Skills”.

minister_Korol_w_Spale_013

– Podziękowaliśmy panu Ministrowi za to, że w ostatnich dniach zdecydował o dofinansowaniu naszej inwestycji w klimatyzację dla 22 pokoi internatu Champion – dodaje Barbara Klatka. – Kwota inwestycji to 350.000,-zł. Dzięki niej pokoje na najwyższych kondygnacjach, bardzo często używane i dostosowane specjalnie dla kadry siatkarzy, będą oferowały w czasie słonecznego lata pełen komfort i wygodę użytkowania.

minister_Korol_w_Spale_005

Najważniejszą częścią wizyty Ministra Korola było przedstawienie planów przebudowy i modernizacji basenu, który nie przeszedł poważniejszej modernizaji i remontu od chwili zbudowania. Minister zapoznał się z planem tej inwestycji i dokonał inspekcji obecnego obiektu.

minister_Korol_w_Spale_018

– Obecnie, wyłoniona w przetargu w czerwcu 2015r. specjalistyczna firma, pracuje nad szczegółowym projektem przebudowy basenu i jego otoczenia. nasze plany obejmują całkowitą modernizacją obiektu, w tym systemu uzdatniania wody, sieci ciepłowniczej i elektrycznej i pochodnych oraz pełną automatyzację obsługi basenu. Dodatkowo planowana jest modernizacja przyległej sekcji hydroterapii, saun, a także dodanie dodatkowej niecki treningowej z przyległymi do niej punktami odnowy biologicznej i rekreacji – podkreśla Gajewski

minister_Korol_w_Spale_017

Przychylność Ministra Korola może oznaczać, że w 2016r Spała rozpocznie modernizację, przebudowę basenu w OPO Spała. Obiekt ten pochodzi z 1991r. Modernizacja pochłonie wg dzisiejszych ostrożnych szacunków od 10 mln zł do 12 mln zł.

minister_Korol_w_Spale_015


 

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu