Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Młodzicy ze srebrnym medalem w Mistrzostwach Województwa!

Młodzicy ze srebrnym medalem w Mistrzostwach Województwa!
18 lutego
11:28 2014

Młodzicy tomaszowskiej Lechii w dniach 15. i 16. lutego rozegrali Finał Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Turniej odbył się na hali łódzkiej Wifamy. Najmłodsi siatkarze Lechii o medale i awans do rozgrywek centralnych rywalizowali z zespołami MG 13 Łódź, Bzury Ozorków i gospodarzami KS Wifamą Łódź. Z Finału Województwa premiowane awansem do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski są zespoły zajmujące miejsca 1, 2 i 3.

Walka w czołówce najmocniejszych drużyn z województwa okazała się bardzo wyrównana i trwała od początku turnieju aż do ostatniego meczu. Turniej finałowy otworzył mecz gospodarzy z zespołem Bzury, który łodzianie wygrali 2:0 (22, 21). Podopieczni trenera Rafała Strawińskiego rozpoczęli zmagania meczem z trudnym przeciwnikiem MG 13 Łódź. Tomaszowianie zaprezentowali się bardzo dobrze, skutecznie grali na siatce, oraz zachowali więcej spokoju w końcówkach setów i wygrali całe spotkanie 2:0 (21, 24). Po świetnym rozpoczęciu turnieju przez młodzików Lechii, kolejny mecz w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego został rozegrany znów z udziałem drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego, a ich rywalem była Bzura Ozorków.

Nasi rywale okazali się bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Lechici od początku mieli problemy z zatrzymaniem ozorkowian na siatce. Nie potrafiąc odnaleźć swojego rytmu gry z pierwszego meczu, zespół KS Lechii przegrał pierwszego seta 16:25. Drugą partię udało się lepiej rozpocząć siatkarzom z Tomaszowa, jednak w środku seta pojawił się przestój w szeregach drużyny Rafała Strawińskiego, co w rezultacie doprowadziło ich do porażki 0:2 (-16, -16). Ostatnim meczem zaplanowanym na sobotę był pojedynek łodzian – KS Wifamy Łódź z MG 13 Łódź, z którego zwycięsko wyszła Wifama wygrywając wysoko z MG 13 2:0 (13, 14).

Po pierwszym dniu zmagań, bez porażki została jedynie drużyna KS Wifamy Łódź,natomiast zwycięstwa nie odnotował zespół MG 13 Łódź. Losy zespołów walczących o awans miały się rozstrzygnąć drugiego dnia turnieju.

W niedzielę jako pierwsi grali przeciwko sobie siatkarze z MG13 Łódź i Bzury Ozorków. Po dwóch zaciętych setach ze zwycięstwa cieszyli się łodzianie wygrywając 2:0 (23, 21). Sytuacja w walce o podium skomplikowała się dla drużyny Lechii, ponieważ aby bezpiecznie awansować potrzebowali wygrać przynajmniej jednego seta. Przed sobą mieli jednak starcie z zespołem, który jak dotąd w turnieju nie stracił nawet jednego seta.

Młodzicy zespołu KS Lechii Tomaszów, pomimo młodego wieku udźwignęli ciężar meczu, zagrali pewnie we wszystkich elementach i już w pierwszym secie odnieśli zwycięstwo wygrywając z niepokonanym w turnieju zespołem Wifamy 26:24. Wygrany set dla Tomaszowian rozwiał nadzieje zespołów Bzury i MG 13 na miejsce przed Lechią. Całe spotkanie wygrała KS Wifama Łódź 2:1 (-26, 21, 12). Młodzicy z Tomaszowa zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego i wywalczyli awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Srebrni medaliści Województwa Łódzkiego, drużyna KS Lechii Tomaszów Maz. zagrała w składzie:
Madzio Szymon, Sulma Kacper, Owczarek Mariusz, Konewka Bartłomiej, Piekarz Adam, Migała Damian, Kubryn Mikołaj, Lechowski Michał, Biedal Piotr, Tyczyński Filip, Pająk Bartłomiej, Życzyński Daniel, Iskierka Jakub, Rebzda Kacper.

Trenerem zespołu jest Strawiński Rafał, jako drugi trener pomagał Rebzda Bartłomiej.

www.kslechia.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu