Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nowa trasa biegowa w Bronisławowie

Nowa trasa biegowa w Bronisławowie
07 października
10:58 2014

Zapraszamy na otwarcie nowych tras biegowych w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Już w sobotę oddane zostaną do użytku dwie ścieżki. Tego dnia odbędą się zawody. Udział w nich jest bezpłatny.

 

Data: 11 października

Miejsce: Bronisławów, Hotel Magellan – Żeglarska 35/31

Dystans : ok. 5,6 km -bieg przełajowy

Limit uczestników: 300
Godzina rozpoczęcia zawodów: 11.00

Biuro zawodów czynne w dniu zawodów od: 9.00 do 10.30

Zapisy drogą internetową na: http://biurozawodow.pl/events/info/trasy-biegowe-bronislawow lub w dniu zawodów od 9:00 do 10:30.

Każdy zawodnik otrzymuje numer startowy, pamiątkową koszulkę i posiłek regeneracyjny. Udział jest bezpłatny

www.biegilodzkie.pl (zakładka Trasy biegowe)

Urząd Marszałkowski województwa łódzkiego do grudnia 2014 roku zamierza oddać do użytku 16 oznakowanych ścieżek biegowych na terenie Parków Krajobrazowych. Wykonawcą projektu jest Akademia Sport i Zdrowie przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi.

Projekt zakłada, że w ośmiu wytypowanych miejscach powstaną po dwie ścieżki: krótsza (ok 2-3 km) oraz dłuższa (5-7 km).

Otwarciom ścieżek towarzyszyć będą zawody w biegach przełajowych w których będzie mogło wystartować, w zależności od miejsca, od 120. do 300 zawodników i zawodniczek.

Biegacze podczas ośmiu eventów mogą spodziewać się profesjonalnie przygotowanych zawodów. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę, napoje oraz catering. Na najlepszych czekają puchary.

Każda ścieżka będzie oznakowana dwoma różnymi kolorami. Na początku każdej trasy biegowej umiejscowiona zostanie tablica-legenda informująca o przebiegu tras biegowych.

Wszystkie miejsca, które zostały wytypowane do oznakowania tras biegowych, były konsultowane z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych.

Tworząc infrastrukturę dla coraz większej rzeszy biegaczy na terenie województwa łódzkiego, promujemy nasz region, a objęcie honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Łódzkiego projektu i zawodów sportowych, pozwoli podnieść rangę wydarzenia i dotarcie do bardzo dużej grupy beneficjentów powstałych tras biegowych.
Najważniejszym efektem projektu będzie promowanie sportowego i zdrowego stylu życia jako prozdrowotnej formy spędzania czasu wolnego dla mieszkańców województwa łódzkiego.

W ostatnich latach możemy zaobserwować dynamiczny wzrost zainteresowania społeczeństwa uprawianiem rekreacji fizycznej, a głównie najprostszej aktywności ruchowej jakim jest bieganie. Dynamika życia powoduje, że coraz częściej przemieszczamy się w różne regiony kraju. Chcąc kontynuować swoje zamiłowanie do biegania chcemy wszędzie gdzie aktualnie się znajdujemy móc wyjść i w bezpiecznym, ale zarówno ciekawym miejscu pobiegać.

Tworząc ścieżki biegowe na terenach atrakcyjnych pod względem turystycznym, gdzie społeczność województwa łódzkiego przybywa w celu wypoczynkowym i poznawczym, pozwolimy na uprawianie rekreacji fizycznej na dobrze oznaczonych i wymierzonych trasach biegowych. Doświadczenie nasze nabyte przy organizacji różnych imprez rekreacyjno-sportowych mówi nam, że to spełnienie oczekiwań dla osób, które chcą uprawiać tak bardzo w ostatnich czasach rozwijającą się dziedzinę aktywności fizycznej. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom społecznym naszego regionu do których należy organizowanie czasu wolnego na świeżym powietrzu poprzez organizację imprez sportowych- dostępnych dla każdego-w których mogą startować typowi amatorzy.

Po wytyczeniu i oznakowaniu ścieżek biegowych w obszarach ciekawych turystycznie jakimi są niewątpliwie tereny parków krajobrazowych woj. łódzkiego, chcemy zorganizować dla społeczności lokalnej oraz całego województwa zawody w biegach przełajowych, które niejako otwierałyby przygotowane dla biegaczy ścieżki/trasy biegowe. Biegacze, którzy po raz pierwszy znajdą się na danym terenie i będą chcieli uprawiać jogging, będą mieli do dyspozycji trasy biegowe o różnej długości, po których będą mogli biegać w poczuciu bezpieczeństwa i pewności, że nie zbłądzą na danym terenie. Ścieżki będą tworzone w miejscach w których będzie znajdowała się odpowiednia infrastruktura turystyczna a mianowicie dostępność do miejsc parkingowo-postojowych.

Myślimy, że województwo łódzkie będzie pierwszym, które stworzy oznaczone trasy biegowe a tym samym wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom osób chcących uprawiać bieganie rekreacyjne. W okresie zimowym, stworzona infrastruktura, w naturalny sposób przekształci się w trasy biegowe dla osób chcących uprawiać narciarstwo biegowe. Przykładem niech będą tu kraje skandynawskie, gdzie taka właśnie stworzona infrastruktura służy sportowcom amatorom, zarówno w okresie letnim i zimowym.

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

W ostatnim sondażu firmy ARC Rynek i Opinia, regularne bieganie zdeklarowało 21 procent badanych. Do tej formy aktywnego spędzania wolnego czasu przekonuje się coraz więcej osób, co widać szczególnie na ulicach dużych miast. Warto jednak, by biegacze odwiedzali także lasy.

Dlaczego warto właśnie biegać w lesie? Powód jest oczywisty. O ile przyjemniej biega się tam, gdzie unosi smrodu spalin. Gdzie słychać szum liści i śpiew ptaków.

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu