Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nowe boisko przy Nowowiejskiej oddane do użytku

Nowe boisko przy Nowowiejskiej oddane do użytku
18 stycznia
23:56 2014

14 stycznia 2014 roku, wraz z uprawomocnieniem się zgody na użytkowanie, zakończyła się realizacja zadania „Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim – uzupełnienie oferty turystyczno rekreacyjnej Miasta poprzez przebudowę boiska o sztucznej nawierzchni wraz z infrastrukturą„. Trzy dni później (17 stycznia) nowy obiekt został przekazany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który będzie nim zarządzał. W miniony weekend został tam już rozegrany pierwszy mecz sparingowy.

W ramach zadania przy ulicy Nowowiejskiej w Tomaszowie Maz. powstało boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz trybuną dla widzów z 896 miejscami siedzącymi. Konstrukcja nawierzchni: trawa syntetyczna III generacji zasypywana piaskiem i granulatem gumowym, pozwalająca na osiąganie wysokiego poziomu amortyzacji wstrząsów – bez dodatkowych map elastycznych, spełnia wymogi standaryzacji FIFA Star 2.

W ramach projektu powstało zaplecza szatniowo – sanitarnego dla obsługi rozgrywanych na boisku spotkań. Nowopowstałe boisko pozbawione jest barier architektonicznych i osoby niepełnosprawne mogą z niego swobodnie korzystać. Osoby niepełnosprawne nie tylko będą mogły być widzami wymagań sportowych lub imprez kulturalnych, ale również czynnie uprawiać sport. Nowa równa nawierzchnia zapewni im bezpieczeństwo.

Całkowita wartość zrealizowanego projektu wynosi 5 6 11 416 zł przy dofinansowaniu na poziomie 4 208 562 zł.

źródło: www.tomaszow-maz.eu

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu