Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Pobiegli Tropem Wilczym (FOTO)

Pobiegli Tropem Wilczym (FOTO)
07 marca
12:00 2022

Szósta już edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Tomaszowie Mazowieckim zgromadziła 6 marca blisko 200 uczestników. Pobiegli starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni, jak również całe rodziny. Organizatorem Biegu była Fundacja „Wolność i Demokracja” (w Polsce Bieg odbył się po raz dziesiąty), której lokalnymi partnerami byli: Miasto wraz z Hufcem Związku Harcerstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Jednostką Strzelecka 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.

Organizatorzy wręczyli upominki najstarszym uczestnikom Biegu – Bożenie i Andrzejowi Borkowskim (którzy biorą udział w tomaszowskiej odsłonie Biegu od samego początku) oraz najmłodszym – Zosi Mastalerz i Frankowi Grałkowi. Wręczono również okolicznościowe statuetki organizacjom (Hufcowi ZHP, JS 1002 i TCZ), które pomagają w organizacji wydarzenia.

Uczestnicy Biegu „Tropem Wilczym” dla upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych przebiegli dystans 1963 m (symboliczna data związana ze śmiercią Józefa Franczaka ps. „Lalek”, zabitego 21 października 1963 r. w obławie Milicji i SB). Aktualnie Bieg „Tropem Wilczym” organizowany jest w 350 polskich miastach oraz za granicą.

 

Źródło: UM TM

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu