Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Rajd w Cielądzu na zakończenie pierwszego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego

Rajd w Cielądzu na zakończenie pierwszego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego
Październik 21
21:25 2015

W minioną sobotę w okolicach Rawy Mazowieckiej zakończono pierwszy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Po zaciętej rywalizacji w finałowej rundzie, Soltrade Premio 1. Rajdzie Cielądza tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej przypadł Krzysztofowi Borowieckiemu, który zajął drugie miejsce za Jakubem Lesiakiem (obaj Honda Civic Type-R).

Rajd rozgrywano w wyjątkowo trudnych warunkach. Od rana padał deszcz, który zelżał dopiero popołudniu. Prawie każda z załóg zaliczyła groźne momenty m.in. w postarci „wycieczek” poza drogę. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych przy trasie pojawiło się sporo kibiców, szczególnie w centrum miejscowości Sierzchowy, gdzie w okolicach kościoła i stawu przebiegał jeden z odcinków specjalnych. Śliska nawierzchnia gwarantowała efektowną jazdę poślizgami, którą kibice uwielbiają.

michal_kwiecinski

Michał Kwieciński

Mistrzostwo nie pozostało w województwie łódzkim, ponieważ triumfator cyklu (Borowiecki) pochodzi ze śląskiego Skoczowa. 29-latek dzięki uzbieranym przez cały sezon punktom wyprzedził o 2 oczka naszą lokalną nadzieję, Michała Kwiecińskiego z Tomaszowa Mazowieckiego. Popularny „Kwiatek” zameldował się na mecie rajdu jako czwarty, co dało mu wicemistrzostwo naszego okręgu. Podium RSMOŁ uzupełnił Damian Byczkowski z Inowłodza pod Spałą.

krzysztof_borowiecki

Krzysztof Borowiecki

Oprócz rywalizacji kierowców z licencjami rajdowymi równolegle swoich sił próbowali hobbyści w półprofesjonalnych rajdówkach na skróconych trasach (w ramach Super Konkursowej Jazdy Samochodem – SKJS). Tutaj mistrzostwo przypieczętował tomaszowianin, Adrian Wichłacz, który w 2011 r. został mistrzem okręgu łódzkiego w zwykłych KJS (czyli rajdowych imprez dla amatorów, gdzie nie wymagane jest wyczynowe auto). W klasyfikacji imprezy w deszczowych warunkach przegrał jedynie z Marcinem Kowalem (obaj jeździli efektownymi Mitsubishi Lancerami Evo).

adrian_wichlacz

Adrian Wichłacz

Impreza spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem wśród startujących, jak i oglądających efektowne zmagania. Burmistrz Cielądza, Paweł Królak potwierdził, że z przyjemnością będzie gościć zawody organizowane przez Automobilklub Tomaszowski także w kolejnych latach. W 2016 r. planowane są 4 rajdy zaliczane do RSMOŁ, w których oprócz profesjonalistów będzie mógł wystartować także każdy posiadacz prawa jazdy i samochodu osobowego przystosowanego do rajdów (w ramach formuły Super KJS).

wojciech_krawczyk

Autosport Łódź
Foto: Tomasz Poszaj


 

 

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa