Aktualności

Rozstrzygnięto Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w rajdach typu KJS

26 listopada
11:28 2014

W niedzielę, 23 listopada rozegrano KJS 10. Rajd Andrzejkowy, dziewiątą i zarazem ostatnią tegoroczną rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w rajdach typu KJS. Tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej zdobył łodzianin – Krzysztof Kwapisz, który sezon zaliczył za kierownicą Subaru Imprezy GT. W kończących cykl zawodach zwyciężyli reprezentanci Automobilklubu Tomaszowskiego, Adrian Wichłacz z Łukaszem Wilczakiem w Mitsubishi Lancerze Evo V.

krzysztof_kwapisz_subaru_impreza2

Krzysztof Kwapisz w Subaru Imprezie /Foto:Przemysław Karpiński.

Do startu w imprezie rozgrywanej nad Zalewem Sulejowskim dopuszczono 41 załóg. Rozegrano 11 z 12 zaplanowanych odcinków. Wichłacz najszybszy w klasie 5 (powyżej 2000 cm3 i 4×4) stoczył wielki pojedynek z Piotrem Żelisławskim (Subaru Impreza WRX STI). Po dziewięciu odcinkach obu dzieliła niecała sekunda. Gdyby skierniewiczanin nie potrącił pachołków na trzech próbach pierwszej pętli, to być może on cieszyłby się z wygranej, ponieważ na mecie stracił ostatecznie tylko 5,3 sekundy. Najniższy stopień podium przypadł Damianowi Byczkowskiemu w Mitsubishi Lancerze Evo IX – wicemistrzowi okręgu w klasyfikacji gneralnej i klasie 5. Czwarta lokata przypadła Krzysztofowi Kwapiszowi w Subaru Imprezie GT, który jeszcze przed startem był pewny mistrzostwa.

rajdandrzejkowy

Adrian Wichłacz w  Mitsubishi Lancerze Evo  /foto Daniel Skoneczny

Łukasz Ślipek (Honda Civic) – autor drugiego czasu na próbie sportowej nr 3 – zmieścił się w czołowej piątce i wygrał klasę 3 (od 1401 do 1600 cm3). Drugi w klasie i siódmy w ogólnym zestawieniu dojechał kolejny sieradzanin, Damian Tomaszewski w następnej Hondzie Civic. Trójkę uzupełnił Łukasz Janisiak (Citroen Saxo VTS) – najszybszy spoza województwa łódzkiego w tym rajdzie. Mistrzostwo klasy 3 przypadło nieobecnemu w ostatniej rundzie (podobnie jak całemu podium) Rafałowi Jerominowi.

O wygraną w klasie 4 (od 1601 do 2000 cm3) rywalizowali Tomasz Łoza (Honda Civic Type-R) i Arkadiusz Kowalski (BMW E30 M44B19). Szybszy okazał się ten pierwszy, który dodatkowo w przeciwieństwie do rywala zaliczył komplet czystych przejazdów. Dla Kowalskiego najważniejsze było jednak zapewnienie sobie mistrzostwa okręgu w tej kategorii. Trzecie miejsce w imprezie Automobilklubu Tomaszowskiego zdobył Michał Małkowski, który zostawił za sobą kierowców Oplów Astra GSI – w tym Paulinę Nowak – najlepszą kobietę za kółkiem w tym rajdzie.

Klasę 2 (od 1151 do 1400 cm3) pewnie wygrał Tomasz Kister (Fiat Cinquecento 1.2). Kierownikowi BK nie dali rady kierowcy Niisanów Micra – Paweł Kubacki i Przemysław Janiec. Na zawodach nieobecny był mistrz klasy, Maciej Janczak. Mistrzostwo w klasie 1 (do 1150 cm3) przypieczętował za to Piotr Szadkowski wygrywając kategorię w Rajdzie Andrzejkowym. Kierowca popucharowego Kia Picanto wyprzedził na podium Konrada Melona i Jacka Wasilewskiego (obaj Fiat Seicento).

W klasie Gość (dla kierowców z licencją sportu samochodowego) pierwsze miejsce zdobył Michał Smejda w kultowej Maździe 323 GTR. Łukasz Lechowicz (Subaru Impreza WRX STI) wywalczył drugą lokatę z przewagą 2,2 sekundy nad Danielem Nowakiem (Honda Civic Type-R).