Aktualności

Tomaszowianki zdominowały Mistrzostwa Polski SREBRNA ŁYŻWA

26 stycznia
09:32 2014

26 stycznia 2014, na torze lodowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików – Srebrna Łyżwa.

Podczas zawodów odbyły się biegi na 500 i 1500m dziewcząt oraz 1000 i 3000m chłopców.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw okazali się Karolina Bosiek z IUKS 9 Tomaszów Maz., która wygrała aż trzy biegi a tylko w jednym była druga, i Gaweł Oficjalski z UKS Zryw Słomczyn, który wszystkie swoje biegi ukończył na pierwszej pozycji.

Tomaszowski klub IUKS 9wywalczył tytuł mistrzowski w rywalizacji dziewcząt wyprzedzającMKS Cuprum Lubin Ii KS Pilica I Tomaszów Maz.
Barw 9 broniły Karolina Gąsecka, Karolina Bosiek i Iga Kapruziak, a KS Pilica Kinga Dębiec, Katarzyna Ulkowska i Olga Kaczmarek.

W kategorii chłopców złoty medal powędrowała do UKS Zryw Słomaczyn, srebro do UKS 3 Milanówek, a brąz wywalczyła drużyna KS Pilica Tomaszów Maz. w składzie: Michał Dziubiński, Adam Dymkowski i Bartłomiej Ostałowski.

Tomaszowianki zdominowały wielobój dziewcząt zajmując trzy pierwsze miejsca. Pierwszą pozycję wywalczyła Karolina Bosiek, drugą Karolina Gąsecka, a trzecią Iga Kapruziak wszystkie z IUKS 9.
Piąte miejsce w wieloboju wywalczyła Katarzyna Ulkowska z KS Pilica Tomaszów Maz.
W wieloboju chłopców  brązowy medal wywalczył Damian Żurek z IUKS 9, ustępując miejsca zawodnikom z UKS Zryw Słomczyn, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca.
Żurek wywalczył łącznie cztery medale. Srebrny na 1500 m i 3 brązowe na 500, 1000 i 3000 m.

Na szóstym miejscu wieloboju chłopców uplasował się  Adam Dymkowski z KS Pilica, a ósmy był Jakub Piotrowski z IUKS 9.