Aktualności

Udany początek roku dla Strefy Walki Tomaszów Mazowiecki

03 marca
09:39 2015

Luty 2015 roku był jak dotąd najbardziej udanym miesiącem w historii startów zawodników Strefy Walki Tomaszów Mazowiecki na zawodach rangi krajowej i przyniósł 4 medale z najważniejszych zawodów.

Bjj_Strefa-Walki-Tomaszów-Mazowiecki

7 lutego w Borzęcinie pod Bochnią został rozegrany Puchar Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-Jitsu Ne Waza (walka w kimonach), który był również kwalifikacją do MŚ. Tomaszowski klub był reprezentowany przez jednego juniora – Sergiusza Jaśniewskiego w kat +81kg, który wygrał swoją kategorie wiekową i zdobył Puchar Polski Juniorów.

Bjj_Strefa-Walki-Tomaszów-Mazowiecki3

21-22 lutego w Luboniu pod Poznaniem odbyły się V Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu No-Gi (walka bez kimon), które były drugą co do wielkości imprezą tego typu na świecie zaraz po MŚ (wystartowało ok. 1100 zawodników). Nie zabrakło tam zawodników Strefy Walki Tomaszów Mazowiecki, którzy zdobyli 3 medale w tym dwa tytuły Mistrzów Polski.

Mistrzostwo Polski – złoty medal w kat. +63 Junior-młodszy – Sergiusz Jaśniewski

Mistrzostwo Polski – złoty medal w kat. -79,5kg Białe Pasy Masters (+30 lat) – Dmitry Gushkevich

V-ce Mistrzostwo Polski – srebrny medal w kat. -66,5kg Białe Pasy Kobiet – Katarzyna Kuszewska

Były to dopiero jedne z pierwszych zawodów w tym roku. W planach jest jeszcze kilka ważnych startów w tym sezonie, między innymi: II Grand Prix Polski BJJ (7.03), XI Mistrzostwa Polski ADCC (28-29.03), XIII Puchar Polski BJJ (maj).

Prowadzący Strefę Walki Tomaszów Mazowiecki pragną podziękować panu Adamowi Staruszkiewiczowi, firmie Niewiadów oraz Firmie Boro za pomoc dla klubu. Osoby zainteresowanie Brazylijskim Jiu-Jitsu, treningami oraz wsparciem dla sekcji zapraszamy na: