Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Udany występ młodej Lechii na Podhalu

Udany występ młodej Lechii na Podhalu
01 grudnia
09:59 2021

W dniach 27-28 listopada drużyna Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2008uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju „PODHALE CUP 2021” rozgrywanym na boiskach w Nowym Targu oraz w Czarnym Dunajcu. W turnieju uczestniczyło 20 drużyn, w tym drużyna z Ukrainy. W rundzie wstępnej zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 5 drużyn. Lechia została przydzielona do grupy C z zespołami: Stal Stalowa Wola, Radomiak Radom, JTS Jawor i Górnik Łęczna.

Młodzi Lechici znakomicie spisali się w pierwszej fazie turnieju wygrywając kolejno z JTS Jawor 9:0, z Stalą Stalowa Wola 12:0, z Radomiakiem Radom 2:0 oraz remisując z Górnikiem Łęczna 1:1. Uzyskanie wyniki umożliwiły Lechii zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie i zagwarantowały awans do grupy mistrzowskiej, którą tworzyli zwycięzcy poszczególnych grup i jeden zespół z miejsc drugich
z najlepszym dorobkiem punktowym. W meczach o miejsca 1-5 Lechia musiała się zmierzyć
z drużynami MSMS Ukraina, Ursus Warszawa, Real Varsovia i ROW Rybnik. W pierwszym meczu
z drużyną MSMS Ukraina padł bezbramkowy remis, w drugim meczu z Ursusem Warszawa Lechia musiała niestety uznać wyższość przeciwnika. Drużyna Ursusa wygrała ten mecz 1:0. W kolejnym meczu z Realem Varsovia to Lechia wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 1:0. Przed ostatnim meczem Lechia miała już zagwarantowane przynajmniej 4 miejsce w turnieju, natomiast w przypadku zwycięstwa z drużyną ROW Rybnik Lechia zapewniała sobie drugie miejsce w turnieju. Mecz był bardzo zacięty, ale to Lechia już w drugiej minucie wyszła na prowadzenie, niestety drużyna ROW Rybnik zdołała wyrównać. Pomimo kilku znakomitych sytuacji do zdobycia bramki Lechii nie udało się strzelić kolejnego gola. Wynik 1:1 spowodował, iż to przeciwnik zajął ostatecznie 2 miejsce w turnieju, a Lechia musiała się zadowolić 4 miejscem. Zwycięzcą całego turnieju został Ursus Warszawa, drugie miejsce zająłROW Rybnik, do którego Lechia straciła zaledwie jeden punkt. Trzecie miejsce zajęła drużyna MSMS Ukraina, z którą Lechia przegrała końcową rywalizację zaledwie o jedną straconą bramkę więcej. Za drużyną Lechii uplasowały się między innymi tak uznane marki piłkarskie jak: Zagłębie Sosnowiec, Stal Stalowa Wola, APPN Stal Mielec, Radomiak Radom, Górnik Łęczna, Sandecja Nowy Sącz czy Polonia Warszawa.

Młodej drużynie Lechii należą się pochwały, gdyż znakomicie zaprezentowała się w tej piłkarskiej imprezie. Zespół w całym turnieju przegrał tylko jeden mecz i zdobył łącznie 26 bramek, a stracił zaledwie 3. Pod tym względem Lechia była bezkonkurencyjna w turnieju, gdyż żadna z drużyn nawet nie zbliżyła się do tego wyniku. Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Patryk Kała, który zdobył jedną bramkę i zanotował aż 7 asyst w turnieju. Na wyróżnienie zasłużył również bramkarz Lechii – Mikołaj Mieszczankowski, który zachował czyste konto w 5 meczach i wielokrotnie wybronił drużynę przed utratą bramki w bardzo trudnych sytuacjach.

Drużynę Lechii w turnieju reprezentowali: Mikołaj Mieszczankowski, Michał Pustelnik, Bartłomiej Krawczyk, Leon Krakowiak (1 asysta), Maciej Bielejewski (3 gole, 2 asysty), Karol Świątek (1 gol, 1 asysta), Patryk Kałwa (1 gol, 7 asyst), Jakub Rzymkowski (4 gole, 3 asysty), Mateusz Sarlej (1 gol), Kacper Król (2 gole, 1 asysta), Dawid Słoń (1 asysta), Maciej Biegun, Mikołaj Kania (3 gole), Jakub Zając (1 gol), Jakub Szewczyk (3 gole, 1 asysta), Jakub Mączyński (1 gol), Oliwier Sobczyk (5 goli, 4 asysty).Drużynę Lechii z rocznika 2008 prowadzi Trener Wiesław Żmuda, a funkcję kierownika drużyny pełniMariusz Sobczyk.Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

Zawodnicy oraz Trener dziękują wszystkim kibicom, którzy wybrali się do Nowego Targu, aby na miejscu wspierać swoją drużynę oraz składają serdeczne podziękowania na ręce Prezesa  Tomaszowskiego Centrum Sportu – Pana Romana Derksa – za wspieranie młodych zawodników AkademiiPiłkarskiej Lechii rocznik 2008 w rozwijaniu ich sportowych pasji i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na turniej.


Informacja prasowa

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu