Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Weź udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Weź udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych!
27 lipca
10:41 2021

Po raz czwarty w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Bieg „Tropem Wilczym” – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Start biegu zaplanowano 15 sierpnia około godziny 12.00 na ulicy Browarnej. Bieg poprzedzi uroczyste złożenie kwiatów przy obelisku poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Bohaterów 14 Brygady.

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez zapisy mailowe pod adresem: biegtropemwilczym@tomaszow-maz.pl

Aby rejestracja przebiegła pomyślnie należy podać imięnazwiskodatę urodzenia oraz miasto. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem. Pierwszych 150 osób otrzyma pakiety startowe. Na bieg można zapisać się także w dniu zawodów od godziny 10:00 do 11:30 w budynku Miejskiego Centrum Kultury – filia MOK, przy ulicy Browarnej 7. Tam też należy złożyć oświadczenie uczestnika zawodów, które jest dostępne wraz z regulaminem umieszczonym w załączniku. Podpisując deklarację uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu oraz bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność. Za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.

Trasa biegu będzie przebiegać ulicą Browarną, przez Park Miejski Solidarność, chodnikiem przy ulicy Nowowiejskiej i Browarnej, natomiast meta będzie usytuowana w Parku Miejskim „Solidarność” przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury – filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Browarna 7.

Bieg „Tropem Wilczym” ma na celu upamiętnienie żołnierzy II konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną.

Organizatorami biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Partnerami lokalnymi są: Młodzież Wszechpolska Tomaszów Mazowiecki, Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki.

Organizatorzy informują o chwilowych utrudnieniach w ruchu drogowym w rejonie ulic Mościckiego, 14 Brygady oraz Browarnej w dniu 15 sierpnia 2021 r. Zwracają się również do mieszkańców ulicy Armii Krajowej i O. A. Małkowskich o nieparkowanie pojazdów na parkingu przed obeliskiem Żołnierzy Wyklętych w dniu 15 sierpnia 2021 r. (niedziela) w godzinach 11.00 – 12.00. 

Pliki do pobrania

 


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu